Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Poznaj WK450 – buty doskonałe do całodziennego i codziennego chodzenia!

TestyPoznaj WK450 – buty doskonałe do całodziennego i codziennego chodzenia!

Kiedy je włożysz – przestaniesz liczyć kroki, przejdziesz więcej i nawet tego nie zauważysz.

Po roku od debiutu, można stwierdzić, że technologia KEEN.CURVE okazała się nie tylko rewolucyjna ale też rewelacyjna. Buty z charakterystycznymi, wygiętymi w łuk podeszwami, automatycznie ustawiają stopy na pięty i same przetaczają je na palce przy każdym kroku.

Rolowanie stóp to podstawa prawidłowego, zdrowego chodzenia, a konstrukcja butów WK, nie pozwala stawiać nóg na pełne stopy. Kołyska w podeszwach nie pozostawia wyboru. Aby utrzymać równowagę, toczymy się płynnie do przodu lekkim, rozkołysanym, dynamicznym krokiem. Przy okazji przyzwyczajamy stopy do właściwego ustawienia i pracy podczas chodzenia.

W BUTACH WK CHODZI SIĘ BARDZIEJ…

Ruchy stóp są bardziej intensywne i głębsze, co zwiększa ich siłę i elastyczność. Silne stopy pomagają rozwijać, rozciągać i kształtować mięśnie łydek, ud i pośladków. Kiedy chodzimy prawidłowo, angażujemy nie tylko nogi ale także górne partie ciała, wzmacniając mięśnie brzucha, pleców, klatki piersiowej, barków, ramion i szyi.

WK450 innowacyjne buty KEEN

O tym, jak chodzenie w „samorolujących” butach poprawia komfort i jakość chodzenia, zwiększa siłę mięśni oraz kształtuje sylwetkę, pisałem tutaj: Buty do aktywnego chodzenia.

WCHODZIMY W RYTM PRZETACZANIA STÓP I NIE CHCEMY SIĘ ZATRZYMAĆ

W 2023 r. przeszedłem ponad 6.000 km, z czego większość w butach z technologią KEEN.CURVE. Przyzwyczaić się do bujania na stopach podczas chodzenia jest bardzo łatwo – dużo trudniej jest się od tego odzwyczaić. Na szczęście, możemy kołysać stopami w ulubionych butach już niemal przy każdej pogodzie.

Firma KEEN postanowiła rozszerzyć udany eksperyment i konsekwentnie wprowadza nowe modele butów na biegunach, na różne pory roku. W wodoodpornych butach WK400 przechodziłem całą zimę w śniegu, błocie i wodzie, suchą i niezmarzniętą nogą.

WK450 TO BUTY MIEJSKIE NA SUCHE, WIOSENNE, CIEPLEJSZE DNI

Konstrukcję buta dopracowano w najdrobniejszych szczegółach – jest prosta i zwarta. Dzięki nowym materiałom i zmienionej konstrukcji, buty WK450 to najlżejszy model z tej serii, w jakim dotąd chodziłem – buty męskie r. 46 ważą jedynie 350 g. Są niesamowicie lekkie.

Lekkie, wygodne buty do chodzenia od KEEN

Technologia KEEN.CURVE nadal sprawdza się świetnie, nawet pomimo tego, że zmniejszono i wydłużono wygięcie podeszwy. W efekcie chodzi się jeszcze lżej i łatwiej. Podczas rolowania, ruchy stóp są płytsze, wymagają mniej wysiłku i możemy chodzić dłużej bez zmęczenia. Takie jest też przeznaczenie WK450 – to buty do całodziennego i codziennego, aktywnego chodzenia.

STOPY MAJĄ MIĘKKO, LUŹNO I PRZEWIEWNIE

Lubię buty szerokie, w których mogę wygodnie opierać stopy i mieć luźno rozchylone palce. W butach WK450 miejsca nie brakuje. Pomimo tego że są luźne, technologia Contoured Fit dokładnie dopasowuje buty do kształtu stopy.

Dwuwarstwowa, miękka cholewka dobrze przylega do stopy. Wierzchnia, lekka i elastyczna, meshowa siateczka jest zespolona z wewnętrzną siatką podszewki. Całość bardzo dobrze oddycha, a aktywne probiotyki Eco Anti-Odor zapobiegają nieprzyjemnym zapachom.

Przód butów chronią wzmocnienia z TPU. Co ważne, krawędzie sztywnych wzmocnień, omijają miejsca, w których siatka cholewki najmocniej pracuje i najbardziej zgina się podczas chodzenia. Zapobiega to szybkiemu przecieraniu miękkiej, meshowej siatki wzdłuż wzmocnień TPU.

Wzmocnienia w modelu WK450

PĘTELKI ZAMIAST DZIUREK

W systemie wiązania butów, tradycyjne dziurki zostały zastąpione przez elastyczne pętelki. To sprawdzone rozwiązanie, które zmniejsza nacisk na stopę, nie tworzy punktów uciskowych, a przy tym jest bardzo stabilne i dobrze trzyma.

Pętelki są bardziej przyjazne dla sznurowadeł, gdyż ich nie przecierają, a nam jest łatwiej wiązać buty. Kontrastowy kolor pętelek i sznurowadeł poprawia wygląd butów, nadając im bardziej nowoczesny i sportowy charakter.

AMORTYZACJA, DYNAMIKA, BEZPIECZEŃSTWO

KEEN wyposaża swoje buty w mnóstwo nowoczesnych technologiami, które zapewniają niepowtarzalne wrażenia, wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo podczas chodzenia.

450 – to pierwszy model z serii WK z tak miękką podeszwą. Już sama kołyskowa konstrukcja dodaje butom dynamiki. W połączeniu z niezwykle sprężystą podeszwą, absorbującą i oddającą energię każdego kroku, mamy wrażenie płynięcia w powietrzu lub zapadania się w głęboki, puszysty dywan.

ja w modelu WK450

Warto przypomnieć, że pomimo kołyskowej konstrukcji butów WK, stopy cały czas spoczywają płasko, w naturalnej pozycji. Opierają się na wbudowanej w środku, lekkiej, sztywnej, stabilizującej płycie, która dodatkowo chroni stopy od dołu. Duże palce w butach WK450 są chronione przez zderzaki z wywiniętej na przód buta, sprężystej gumy podeszwy.

zderzaki-w_wk450.webp

Długie życie miękkiej podeszwie, zapewnia odporna na ścieranie guma, sprawdzona na terenowych szlakach. Podeszwy z wielokierunkowym, rowkowanym bieżnikiem, zapewniają zwiększoną przyczepność i maksymalną stabilność, a dzięki technologii KEEN.ALL-TERRAIN, buty nie pozostawiają śladów na żadnym podłożu.

Nie są to buty na górskie szlaki, ale po całym dniu spędzonym w twardych, górskich trekkingach, dają zmęczonym stopom prawdziwą ulgę i odpoczynek.

W tych butach nogi cały czas odpoczywają

DLA KOGO BUTY WK450 BĘDĄ DOBRYM WYBOREM?

Dla każdego miłośnika codziennego chodzenia w mieście i w łatwym terenie. Wygoda i lekkość butów sprawia, że nie myślimy o dystansie do przejścia. Po prostu czerpiemy czystą przyjemność z każdej chwili na nogach i chcemy iść dalej.

To także dobry wybór dla osób, które chcą chodzić bardziej regularnie i więcej czasu spędzać na spacerach. Z tymi butami zaprzyjaźnisz się od pierwszego kroku. Łatwo je polubisz, podobnie jak chodzenie, które szybko wejdzie Ci w nawyk i wyjdzie na zdrowie.

wpis: Paweł Ziółkowski (Chodzi o Ciebie), autor książki ("Fenomen chodzenia")
2024-05-10
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2024
pixel