0,00 zł

WK400 – buty do aktywnego chodzenia

Testy
2023-04-06
WK400 – buty do aktywnego chodzenia

Zastanawiasz się, w czym warto teraz chodzić? Poznaj buty inne niż wszystkie. Najbardziej zaawansowane wśród obuwia do chodzenia. Firma KEEN zaprojektowała wyjątkowe buty tylko w jednym celu. Aby chodzenie było łatwiejsze, dawało więcej przyjemności. Czy to się udało?

STOPY NA HUŚTAWCE

W butach WK400 zostawiono wolną przestrzeń pod piętą i pod palcami, a pod środkiem stopy umieszczono kołyskę. Pierwsze wrażenie po włożeniu butów jest dziwne. Jakby stanąć na rolce – przechylasz się do przodu i do tyłu, trudno jest ustać w miejscu. Najłatwiej jest iść, buty same cię prowadzą. Po kilkunastu krokach ten ruch wydaje się już całkowicie naturalny i pojawia się uczucie płynięcia. Miękko, lekko, do przodu, krok po kroku.

Tak właśnie działa technologia Curve, czyli nieustannie przechylająca się w przód i w tył kołyska pod stopą, która wspomaga przetaczanie z pięty na palce i z powrotem. To coś więcej niż uniesiona podeszwa butów pod palcami. Stoisz na sztywnej, anatomicznej płycie umieszczonej w środku buta, która przechyla się razem z tobą przy każdym kroku. Za każdym razem podnosisz i opuszczasz stopy w maksymalnym zakresie ruchu. Przy czym cały czas utrzymujesz je w naturalnej, wygodnej pozycji.

Taki mocno wahadłowy ruch wymusza prawidłowe stawianie stopy na piętę, rolowanie na palce i nadaje pęd do przodu. Zgodnie z obietnicą firmy, chodzi się lekko, łatwo i przyjemnie. Niemalże, nie sposób się potknąć, kiedy unosisz maksymalnie przód stopy. A kiedy zatrzymasz się na światłach, nie musisz wychodzić z rytmu ani tracić rozpędu. Nawet stojąc, możesz przetaczać stopy, huśtając się z pięt na palce i z palców na pięty, jak na biegunach.

IDŹ I ĆWICZ

Chodzenie w KEEN WK400 to doskonały trening nóg, bardziej intensywny niż w innych butach. O wiele przyjemniejszy i bardziej naturalny niż ćwiczenia na przyrządach. Głębokie i pełne ruchy stóp, przy każdym kroku, pociągają za sobą mocniejsze napinanie mięśni łydek, ud i pośladów. One również pracują intensywniej, w pełnym zakresie ruchów.

Chód jest bardziej dynamiczny, a kroki są dłuższe i bardziej zamaszyste. Pamiętaj, tylko aby proporcjonalnie zwiększyć wymachy rąk. Im bardziej intensywnie chodzisz, tym szybciej osiągasz efekty, na których ci zależy. Możesz kształtować mięśnie nóg, ujędrniać pośladki, odchudzać się lub zwiększać kondycję, odporność i wytrzymałość. To także wspaniały trening wzmacniający i rozciągający dla mięśni, ścięgien, stawów i powięzi.

Więcej o korzyściach z chodzenia dla całego ciała i umysłu przeczytasz w książce "Fenomen chodzenia".

Pomyślisz, że w takim razie, że chodząc w tych butach szybko się zmęczysz? Otóż nie! Dzięki zastosowanej konstrukcji, kostki i kolana nie są przeciążane, a praca przednich i tylnych mięśni nóg rozkłada się równomiernie. Amortyzacja łagodzi wstrząsy i chodzi się bardzo lekko, jakby ze wspomaganiem.

WK400 innowacyjne buty KEEN

ROZWIĄZANIA ZASTOSOWANE W WK400 PLASUJĄ JE W KLASIE PREMIUM

Za cenę 699 zł dostajemy buty z najwyższej półki. W ciągu pierwszego miesiąca przeszedłem w nich około 500 km. Po pierwszym założeniu butów od razu poszedłem na 22 km spacer miejski. Drugiego dnia przeszedłem 20 km, a trzeciego 18 km.

Obyło się bez żadnych otarć, odparzeń, ani bólu nóg. Większość butów trzeba oswajać na krótszych dystansach, aby się ułożyły i dopasowały do stóp i sposobu chodzenia. Buty WK400 są już oswojone, ułożone i dopasowane.

Bezszwowa antybakteryjna, przewiewna siateczka jest wzmocniona nakładkami z TPU przy podeszwie, co chroni ją przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Miękko wyściełany język i cholewka dają uczucie komfortu. Zastosowana w podszewce technologia Eco Anti-Odor, dzięki aktywnym probiotykom, skutecznie chroni przed rozwojem bakterii oraz grzybów i zapobiega nieprzyjemnym zapachom.

Buty są bardzo wygodne, miękkie i sprężyste. Bardzo dobrze amortyzują i trzymają stopy. Technologia Arch Support spisuje się świetnie. Skutecznie wspiera łuk stopy, a anatomiczna płyta utrzymuje je zawsze w naturalnym położeniu. W przedniej części buta jest luźno. Palce nie są ściśnięte (odciski nie grożą), a stopy mogą wygodnie się rozpłaszczyć, nie pływając na boki.

Wielokierunkowy bieżnik na podeszwie bardzo dobrze trzyma się każdej nawierzchni, nawet mokrej i zamarzniętej. Specjalne gumowe wypustki zwiększają przyczepność i są trwałe. Nie starły się i są nadal po przejściu 500 km. Dzięki temu, że bieżnik jest gruby, bez wielu skomplikowanych nacięć, nie zbiera po drodze piasku, kamyków, ani wilgotnej ziemi. A jeśli już w coś wdepniemy (shit happens, jak zauważył Forest Gump) podeszwy bardzo łatwo się czyści.

Buty są nie tylko zaawansowane ale też futurystycznie wyglądają. Wyróżniają się i wpadają w oko, chociaż nie mają żadnych zbędnych udziwnień. Po prostu są ładne i funkcjonalne.

wpis: Paweł Ziółkowski (Chodzi o Ciebie), autor książki ("Fenomen chodzenia")
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2023

Polecane

Buty miejskie męskie KEEN WK400- 38%

Buty miejskie męskie KEEN WK400

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
Buty miejskie damskie KEEN WK400- 38%

Buty miejskie damskie KEEN WK400

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
Buty miejskie męskie KEEN WK400- 38%

Buty miejskie męskie KEEN WK400

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
Buty miejskie damskie KEEN WK400- 46%

Buty miejskie damskie KEEN WK400

Cena regularna: 699,99 zł377,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 489,99 zł
Buty miejskie damskie KEEN WK400- 38%

Buty miejskie damskie KEEN WK400

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel