Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Wskazówki dotyczące pielęgnacji sandałów: Tak, możesz je wyprać.

PoradyWskazówki dotyczące pielęgnacji sandałów: Tak, możesz je wyprać.

Jak mówimy w KEEN: „Pierzesz skarpetki, więc dlaczego nie sandały?”

Gołe stopy i sandały nosimy latem bardzo często – począwszy od klapek na plaży, przez zakurzone wędrówki, po błotniste przenoszenie kajaków czy pływanie na desce SUP. Z założenia sandały są otwarte i przewiewne, co jest bardzo niesamowitą rzeczą, gdy próbujesz zachować wygodę, ale nie tak świetne, jeśli chodzi o utrzymanie je w czystości. Pocimy się, a czasem zdarzają się oparzenia słoneczne jeśli zapomnimy o stopach przy okazji nakładania kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Konkluzja: Wychodzi na to że możemy mieć niezbyt świeże sandały do połowy lata. Ale nie martw się, możesz wyeliminować śmierdzące stopy z reszty lata dzięki wypraniu sandałów. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji, które dotyczą naszych sandałów: męskich, damskich i dziecięcych.

Jak możemy dbać o nasze sandały?

WYPIERZ W PRALCE SWOJE SANDAŁY DO WODY

Możesz wrzucić swoje sandały KEEN Newport, Whisper, Clearwater, Venice — i wszystkie sandały KEEN dla dzieci — prosto do pralki. Sandały wodne KEEN z syntetyczną taśmą można prać w pralce w delikatnym cyklu, w zimnej wodzie i używając łagodnych detergentów. Zamiast wkładać je do suszarki, po prostu pozwól im wyschnąć na powietrzu, najlepiej na zewnątrz.

Sandały do wody można również prać ręcznie w zlewie za pomocą produktów eliminujących nieprzyjemne zapachy z materiałów syntetycznych stosowanych w sprzęcie outdoorowym.

OSTROŻNIE MYJ NIEWODOODPORNE SANDAŁY

W przypadku sandałów niewodnych, takich jak UNEEK, wymagają mycia ręcznego ze względu na takie elementy, jak konstrukcja sznurka i skórzane cholewki. Użyj miękkiej szmatki lub szczotki, aby usunąć nadmiar brudu, a następnie wytrzyj wnętrze wkładki lekko wilgotną ściereczką i łagodnym mydłem.

ODŚWIEŻ WSZELKIE WYJMOWANE WKŁADKI

Niektóre sandały KEEN mają wyjmowane wkładki. Wyciągnięcie ich i umycie ręcznie miękką ściereczką i łagodnym detergentem może szybko odświeżyć je między kolejnymi praniami. (To dobra rada dla każdego buta z wyjmowaną wkładką!)

WYSZORUJ ZAPIĘTKI

Nasze sandały outdoorowe mają otwarte zapiętki z konkretnego powodu: aby zapewnić lepszą przyczepność na szlaku czy podczas żeglugi po skalistych strumieniach. Po aktywnym użytkowaniu szybko wyszoruj te zapiętki szczoteczką z włosiem, aby były czyste i gotowe na kolejną przygodę.

Sandały Keen Newport do wody

DODATKOWE WSKAZÓWKI I PORADY OD KEEN

Skórzane sandały należy okresowo impregnować. Wiele osób dba o pielęgnację skórzanych butów, ale sandały są narażone na te same czynniki (tylko cieplejsze) i potrzebują tyle samo miłości. Zalecamy zatem od czasu do czasu naoliwienie skórzanej cholewki sandałów.

Wrzuć ręczniki do prania razem z sandałami. Podczas prania sandałów wodnych w pralce dodaj kilka ręczników do wsadu, aby amortyzować buty i zmniejszyć hałas.

Pozwól swoim syntetycznym sandałom wygrzewać się w promieniach UV słońca. Suszenie nieskórzanych sandałów w bezpośrednim świetle słonecznym zabija bakterie i pomaga usunąć uporczywe plamy z białego materiału (takie jak białe sznurki w sandałach UNEEK).

Wetrzyj olejek z drzewa herbacianego wewnątrz, aby uzyskać naturalną kontrolę zapachu. Po wyczyszczeniu i wysuszeniu wetrzyj olejek z drzewa herbacianego w górną wyściółkę i wkładkę. Nie tylko niweluje przykry zapach, ale ma również właściwości antybakteryjne.

Brudne sandały Keen - jak czyscić
Autor: KEEN
2023-05-08
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2023
Polecane
Oszczędzasz76,00 zł
Sandały męskie KEEN RAPIDS H2

Sandały męskie KEEN RAPIDS H2

303,99 zł379,99 zł
Oszczędzasz140,00 zł
Sandały damskie KEEN WHISPER

Sandały damskie KEEN WHISPER

319,99 zł459,99 zł
Oszczędzasz90,00 zł
Sandały dziecięce KEEN MOXIE SANDAL

Sandały dziecięce KEEN MOXIE SANDAL

199,99 zł289,99 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Sandały męskie KEEN UNEEK

Sandały męskie KEEN UNEEK

349,99 zł499,99 zł
Oszczędzasz60,00 zł
Sandały dziecięce KEEN SEACAMP II CNX

Sandały dziecięce KEEN SEACAMP II CNX

239,99 zł299,99 zł
Oszczędzasz120,00 zł
Sandały damskie KEEN UNEEK ASTORIA

Sandały damskie KEEN UNEEK ASTORIA

479,99 zł599,99 zł
Oszczędzasz90,00 zł
Sandały dziewczęce ELLE BACKSTRAP

Sandały dziewczęce ELLE BACKSTRAP

189,99 zł279,99 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Sandały męskie KEEN NEWPORT H2

Sandały męskie KEEN NEWPORT H2

349,99 zł499,99 zł
Oszczędzasz170,00 zł
Sandały damskie KEEN ELLECITY BACKSTRAP

Sandały damskie KEEN ELLECITY BACKSTRAP

379,99 zł549,99 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel