0,00 zł

Wskazówki dotyczące pielęgnacji sandałów: Tak, możesz je wyprać.

Porady
2023-05-08
Wskazówki dotyczące pielęgnacji sandałów: Tak, możesz je wyprać.

Jak mówimy w KEEN: „Pierzesz skarpetki, więc dlaczego nie sandały?”

Gołe stopy i sandały nosimy latem bardzo często – począwszy od klapek na plaży, przez zakurzone wędrówki, po błotniste przenoszenie kajaków czy pływanie na desce SUP. Z założenia sandały są otwarte i przewiewne, co jest bardzo niesamowitą rzeczą, gdy próbujesz zachować wygodę, ale nie tak świetne, jeśli chodzi o utrzymanie je w czystości. Pocimy się, a czasem zdarzają się oparzenia słoneczne jeśli zapomnimy o stopach przy okazji nakładania kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Konkluzja: Wychodzi na to że możemy mieć niezbyt świeże sandały do połowy lata. Ale nie martw się, możesz wyeliminować śmierdzące stopy z reszty lata dzięki wypraniu sandałów. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji, które dotyczą naszych sandałów: męskich, damskich i dziecięcych.

Jak możemy dbać o nasze sandały?

WYPIERZ W PRALCE SWOJE SANDAŁY DO WODY

Możesz wrzucić swoje sandały KEEN Newport, Whisper, Clearwater, Venice — i wszystkie sandały KEEN dla dzieci — prosto do pralki. Sandały wodne KEEN z syntetyczną taśmą można prać w pralce w delikatnym cyklu, w zimnej wodzie i używając łagodnych detergentów. Zamiast wkładać je do suszarki, po prostu pozwól im wyschnąć na powietrzu, najlepiej na zewnątrz.

Sandały do wody można również prać ręcznie w zlewie za pomocą produktów eliminujących nieprzyjemne zapachy z materiałów syntetycznych stosowanych w sprzęcie outdoorowym.

OSTROŻNIE MYJ NIEWODOODPORNE SANDAŁY

W przypadku sandałów niewodnych, takich jak UNEEK, wymagają mycia ręcznego ze względu na takie elementy, jak konstrukcja sznurka i skórzane cholewki. Użyj miękkiej szmatki lub szczotki, aby usunąć nadmiar brudu, a następnie wytrzyj wnętrze wkładki lekko wilgotną ściereczką i łagodnym mydłem.

ODŚWIEŻ WSZELKIE WYJMOWANE WKŁADKI

Niektóre sandały KEEN mają wyjmowane wkładki. Wyciągnięcie ich i umycie ręcznie miękką ściereczką i łagodnym detergentem może szybko odświeżyć je między kolejnymi praniami. (To dobra rada dla każdego buta z wyjmowaną wkładką!)

WYSZORUJ ZAPIĘTKI

Nasze sandały outdoorowe mają otwarte zapiętki z konkretnego powodu: aby zapewnić lepszą przyczepność na szlaku czy podczas żeglugi po skalistych strumieniach. Po aktywnym użytkowaniu szybko wyszoruj te zapiętki szczoteczką z włosiem, aby były czyste i gotowe na kolejną przygodę.

Sandały Keen Newport do wody

DODATKOWE WSKAZÓWKI I PORADY OD KEEN

Skórzane sandały należy okresowo impregnować. Wiele osób dba o pielęgnację skórzanych butów, ale sandały są narażone na te same czynniki (tylko cieplejsze) i potrzebują tyle samo miłości. Zalecamy zatem od czasu do czasu naoliwienie skórzanej cholewki sandałów.

Wrzuć ręczniki do prania razem z sandałami. Podczas prania sandałów wodnych w pralce dodaj kilka ręczników do wsadu, aby amortyzować buty i zmniejszyć hałas.

Pozwól swoim syntetycznym sandałom wygrzewać się w promieniach UV słońca. Suszenie nieskórzanych sandałów w bezpośrednim świetle słonecznym zabija bakterie i pomaga usunąć uporczywe plamy z białego materiału (takie jak białe sznurki w sandałach UNEEK).

Wetrzyj olejek z drzewa herbacianego wewnątrz, aby uzyskać naturalną kontrolę zapachu. Po wyczyszczeniu i wysuszeniu wetrzyj olejek z drzewa herbacianego w górną wyściółkę i wkładkę. Nie tylko niweluje przykry zapach, ale ma również właściwości antybakteryjne.

Brudne sandały Keen - jak czyscić
Autor: KEEN
Pokaż więcej wpisów z Maj  2023

Polecane

Sandały męskie KEEN RAPIDS H2 - 29%Nasz bestseller

Sandały męskie KEEN RAPIDS H2

Cena regularna: 379,99 zł269,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 299,99 zł
Sandały dziecięce KEEN MOXIE SANDAL- 47%

Sandały dziecięce KEEN MOXIE SANDAL

Cena regularna: 289,99 zł152,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 199,99 zł
Sandały dziecięce KEEN SEACAMP II CNX- 28%

Sandały dziecięce KEEN SEACAMP II CNX

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 299,99 zł215,99 zł
Sandały dziewczęce ELLE BACKSTRAP- 45%

Sandały dziewczęce ELLE BACKSTRAP

Cena regularna: 279,99 zł152,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 189,99 zł
Sandały męskie KEEN NEWPORT H2   - 46%Nasz bestseller

Sandały męskie KEEN NEWPORT H2

Cena regularna: 499,99 zł269,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 299,99 zł
Sandały damskie KEEN ELLECITY BACKSTRAP- 46%

Sandały damskie KEEN ELLECITY BACKSTRAP

Cena regularna: 549,99 zł296,98 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 379,99 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel