0,00 zł

Venture Vent

Testy
2020-09-07
Venture Vent
Buty trekingowe KEEN Venture Vent gdzies na szlaku

Wiele osób szuka na letnie wędrówki butów tak przewiewnych i oddychających jak sandały, które jednocześnie byłyby wygodne i dałoby się w nich wędrować bez obawy otarcia pięt.

Keen Venture Vent to właśnie takie buty – bardzo wygodne i skonstruowane tak, aby zapewnić doskonałą wentylację

PIERWSZE WRAŻENIE

To nie są jakieś tam sportowe buty w których można iść na trekking czy w góry. TO SĄ buty trekkingowe. I to naprawdę pancerne. Podeszwa jest gruba i mocna, ściany buta wykonane z siatkowanej tkaniny są mięsiste i solidne. Tu nic się nie rozejdzie ani nie popruje. Gdy założymy zwykłe buty sportowe na wędrówkę, a do ciężaru ciała dorzucimy 15 kg w plecaku zazwyczaj od razu czuje się jak podeszwa się zgniata i traci pod takim naciskiem swoją amortyzację. W Keen Venture Vent nawet stukilowy facet z plecakiem ma zagwarantowany komfort i wydajną amortyzację.
Buty trekingowe KEEN Venture Vent to swietne buty na wymagajace sciezki

WAGA I DOPASOWANIE

Para w rozmiarze 43 (wkładka 28 cm) waży 940 gram. To nie jest mało jak na buty poniżej kostek. Buty są znakomicie wykonane bez jakichkolwiek niedoróbek. Te buty są bardzo, ale to bardzo trwałe.
Buty trekkingowe Keen Venture Vent cechuja sie stosunkowo duza waga jak na niskie buty trekkingowe, ale dzieki temu sa pancerne

MAGICZNA SIATKA

Konstruktorzy Keena umyślnie nie dali do tego modelu membrany KeenDry. Membrana co prawda zapewnia pełną wodoodporność, ale podczas wysiłku w wysokiej temperaturze gdy stopa się poci żadna membrana nie odprowadza wilgoci tak szybko, żeby użytkownik czuł komfort. Jedynym materiałem który zapewni wysokie odprowadzanie wilgoci stopy jest po prostu przewiewna siatka. Keen dobierając siatkę do butów musiał bardzo balansować. Zbyt ażurowa siatka zaczęła by szybko pękać na zgięciach buta albo w zetknięciu z krzakami. Gruba siatka z dużymi oczkami sprawiałaby że do wnętrza buta przez oczka siatki będą wpadały małe kamyczki lub ziarnka piachu. Finalnie Keen wybrał niezwykle elastyczną siatkę która jest tak gęsta, że nie przedostanie się przez nią żadne ziarenko piachu, a jednocześnie tak elastyczną i mechanicznie trwałą że nie będzie się wyrabiać ani bać chaszczy i co najważniejsze zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci.
Przewiewna siateczka to element wyrozniajacy buty trekkingowe Keen Venture Vent

OTOK

Nie cały but to siatka. Zarówno czubek jak i boki są oblane elastyczną gumą która zapewnia ochronę przed wilgocią pochodzącą z ziemi taką jak np. poranna rosa. Dzięki tej gumie but bez problemu znosi przedzieranie się przez maliny czy uderzenia czubkiem o skałę czy kamienie.
Gumowy otok na czubkach butow Keen Venture Vent chroni przed przedostawaniem sie wody

VENTURE VENT A WODA

Te buty nie boją się błota ani wody. Można w nich bez obaw przechodzić przez kałuże, dużą rosę a nawet strumienie. Cała konstrukcja buta jest syntetyczna i nie boi się wody. Nawet po wędrówce w największym błocie można bez obaw wyjąć wkładkę z poliuretanu (PU), a cały but umyć z piachu słuchawką prysznicową. Na długie wycieczki z zamaczaniem buta najlepiej jest zabrać drugą parę skarpet z wełny merino lub syntetycznych na przebranie. Po przebraniu skarpety na suche, buty same szybko wyschną podczas marszu.
Trekkingowe buty Keen Venture Vent dla milosnikow gorskich przygod

KOMFORT CHODZENIA

Keeny Venture Vent są szerokie i wygodne, zapewniają komfort chodzenia zarówno osobom o szerokich stopach jak i wysokim podbiciu.
Wygodne buty trekkingowe Keen Venture Vent zapewniaja komfort chodzenia

SZNUROWANIE I JĘZYK

Mamy do dyspozycji w sumie 6 par przelotek. Sznurowadła przechodzą przez 5 par dziurek. Piąta przelotka u wierzchu cholewki jest zabezpieczona metalowym kołnierzykiem. Ostatnia szósta przelotka jest cofnięta w dół i do do tyłu buta i jest elementem systemu stabilizującego KonnectFit. Język jest miękki, dosyć wysoko wszyty i dobrze się układa pod sznurowadłami. Co ciekawe, język ma z obu stron wszyte paski materiału które uniemożliwiają mu uciekanie na boki. Kolejnym elementem stabilizującym język jest mostek na środku języka na którym krzyżuje się sznurowadło między trzecią a czwartą przelotką.
Sytem wiazania w wygodnych butach trekkingowych Keen Venture Vent

KONNECTFIT

System KonnectFit to plastikowa obejma rozkładająca siły między kostkami a piętą. W butach Venture Vent działa nieco inaczej niż w wysokich butach za kostki. O ile w wysokich butach stabilizuje staw skokowy i zabezpiecza przed skręceniem kostki, o tyle w niskich butach jak Venture Vent stabilizuje stopę i zabezpiecza piętę przed otarciem. Z tyłu buta mamy ucho z mocnej nylonowej taśmy która ułatwia zakładanie i zdejmowanie buta.
System trzymania piety Konnectfit w butach trekkingowych Keen Venture Vent

PODESZWA KEEN.ALL.TERAIN

Podeszwa z gęstej gumy KEEN.All-Terrain jest bardzo przyczepna i znakomicie trzyma się podłoża. Warto też pochwalić bardzo innowacyjną rzeźbę bieżnika która stabilnie trzyma stopę nawet w błocie. Umiejętnie dobrana guma podeszwy zapewnia doskonały balans między trwałością a przyczepnością. Dodatkowo śródpodeszwa z pianki EVA doskonale amortyzuje i chroni piętę przed urazami.
Podeszwa Keen All Terrain zapewni stabilny i pewny krok na kazdym podlozu

DLA KOGO BUTY KEEN VENTURE VENT

Buty Venture Vent docenią wszyscy którzy wybierają się na wakacje, trekking czy zwiedzanie w ciepłym klimacie. Buty te nadają się również na wędrówki w góry na większość szlaków poza tymi najtrudniejszymi które wymagają wsparcia stawu skokowego. Szczególnie polecam te buty potężnym mężczyznom którym z racji wagi większość butów poniżej kostki nie zapewnia odpowiedniej amortyzacji stopy. Jeżeli szukacie niezniszczalnych butów poniżej kostki, a niska waga nie jest waszym priorytetem nic lepszego nie znajdziecie.
Buty trekkingowego Keen Venture Vent to radosc i zadowolenie przy kazdym uzytkowaniu
Autor: Rafał Król (Expeditions.pl)
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel