Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Teradora WP oraz Mid WP - recenzja butów

TestyTeradora WP oraz Mid WP - recenzja butów

Markę KEEN znam i używam od kilku lat. W swojej szafce na buty mam już kilka modeli tej firmy, w tym niską (Women Terradora WP) i wysoką (Women Terradora MID WP) wersję Terradora. Terradora to buty trekkingowe stworzone specjalnie dla kobiet. Świetnie sprawdzają się nie tylko w terenie, ale także podczas miejskich spacerów.

Niezawodne Keen Terradora Mid WP na szlaku

Wygląd i waga

To co wyróżnia Terradory na tle innych butów trekkingowych, to wygląd. One są po prostu śliczne :) Ich design sprawia, że świetnie sprawdzają się nie tylko podczas trekkingu, ale jako buty miejskie. Nie wyglądają jak typowe ciężkie buty trekkingowe, są lekkie i zgrabne. Waga to ich kolejna zaleta. Buty te są znacznie lżejsze od innych modeli butów trekkingowych.
Keen Terradora WP na błotnistym szlaku

Komfort używania

Buty są bardzo wygodne. Nie obcierają. Moje Terradory w wersji przed kostkę dotarły na krótko przed wyjazdem na Maderę, więc nie miałam czasu ich przetestować. Spakowałam na wszelki wypadek zapasową parę trampków, bo wiadomo jak to w nowych butach, różnie bywa. Jednak nie były konieczne. Terradory od początku bardzo dobrze dopasowały się do stopy.

W butach zastosowano technologię antybakteryjną Cleansport NXT, która ma zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi. I rzeczywiście, nawet po całym dniu używania butów nie czuć nieprzyjemnego zapachu.

Buty łatwo utrzymać w czystości. Nawet po trekkingu po błotnistym terenie nie było problemów, żeby je doczyścić.

W butach Keen Terradora WP na spacerze z wózkiem w błotnistym terenie

Przyczepność

Terradory charakteryzują się mniejszą przyczepnością niż inne modele butów trekkingowych KEEN. Ja buty w wersji przed kostkę testowałam m.in. na Maderze podczas trekkingu na lewadach w błocie pchając do tego wózek dziecięcy i nie ślizgały się. Dobrze sprawdziły się też podczas wędrówek po skalistym podłożu. Terradory za kostkę nosiłam głownie zimą, podczas spacerów po zmarzniętym lub zaśnieżonym terenie i tu również sprawdzały się bardzo dobrze.
W butach Keen Terradora WP na błotnistym szlaku

Podsumowanie

Terradora to buty uniwersalne, które sprawdzą się zarówno podczas trekkingów w terenie jak i w mieście. Cechą wyróżniającą buty jest ich design. Buty są wygodne i ultralekkie.
W butach Keen Terradora MID WP z widokiem na zielone trawy

Plusy:

  • Design – buty są po prostu śliczne!
  • Łatwość czyszczenia
  • Wygodne
  • Są to buty uniwersalne, które dobrze sprawdzają się zarówno w terenie jak i w mieście
  • Waga
W butach Keen Terradora MID WP na spacerze w lesie

Minusy:

  • W wersji za kostkę latem jest za gorąco
  • Mniejsza przyczepność podeszwy w porównaniu z innymi modelami
Keen Terradora MID WP w trawie
Autor: Paulina Anioła-Mikołajczak (Addicted 2 Travel)
2019-01-21
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  #160;2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel