0,00 zł

Technologia KEEN.BELLOWS FLEX: Jak sprawić aby każdy krok był łatwiejszy?

Porady
2021-03-02
Technologia KEEN.BELLOWS FLEX: Jak sprawić aby każdy krok był łatwiejszy?

Średnia wędrówka górska to od 6336 do 10560 kroków. Wszyscy wiemy, że te ostatnie 1000 kroków często wydaje się trudniejsze niż pierwsze. (Zwłaszcza jeśli jesteś na Rysach, a ostatni 1000 jest pod górę!)

Zastanawialiśmy się więc, co by było, gdybyśmy mogli sprawić, by każdy krok był łatwiejszy?
„A co by było, gdybyśmy mogli zbudować najbardziej wydajne buty turystyczne na rynku? To był nasz pomysł ”, mówi Will Schuh, szef teamu produktowego KEEN. „Jako twórcy butów zawsze szukamy sposobów na poprawę komfortu i wydajności, aby ta zawsze była większa. Zwiększając elastyczność i zmniejszając potrzebną energię, chcieliśmy sprawdzić, czy możemy zmienić sposób, w jaki ludzie wędrują".
I tu właśnie pojawiają się nasze „miechy”.

MIEJSCE ZUŻYCIA BUTA

Jeśli masz w szafie starą parę skórzanych butów turystycznych, możesz zauważyć pęknięcia w górnej części na zgięciach palców w przedniej części stopy. Zawsze tam po czasie zaczynają pękać.
Kiedy głębiej drążyliśmy temat, odkryliśmy również, że w tym samym miejscu gromadzą się zachodzące na siebie materiały, powodując większe tarcie w bucie. Doświadczasz tego - kiedy schylasz się, aby zaczerpnąć wodę z rzeki dla swojego psa, rozbijasz namiot przed noclegiem lub pokonujesz ostatni kilometr 20 kilometrowej weekendowej wędrówki.

DLACZEGO MIECHY?

Tworzenie butow w technologii keen bellow flex
Poszukując inspiracji zewsząd, stwierdziliśmy, że coś na kształt miechu ma największy sens. Miechy pomagają autobusom w skręcaniu, wykorzystuje się je w przemyśle a nawet , a nawet pomagają w wyginaniu się słomek. Przyjęliśmy tę zasadę i stworzyliśmy technologię KEEN.BELLOWS FLEX.
Wykonana z opatentowanego materiału na bazie TPU, nowa technologia została stworzona tak, aby zginać się z wzorem przypominającym akordeon. Dodaliśmy ją w kluczowych zgięcia palców w naszych dwóch nowych modelach: Ridge Flex i Tempo Flex. Ridge Flex to wytrzymały skórzany but turystyczny, super komfortowy już zaraz po wyjęciu z pudełka dokładnie jak, jak nasz już kultowy but turystyczny Targhee. Tempo Flex, zaś to nowy lekki i szybki but fast trailowy zbudowany na naszej bardziej opływowej platformie dla butów turystycznych którą wprowadziliśmy razem z modelem Explore.
Etap tworzenia butów trekkingowych z nowa technologia keen bellow flex

ODPOWIEDNIK E-BAJKÓW W BUTACH TURYSTYCZNYCH

Spędziliśmy wiele godzin na szlakach, testując nasze nowe Ridge Flex i od razu rzuciła nam się w oczy łatwość z jaką but zginał się w palcach, a także w miejscu, w którym zgina się kostka. Testy elastyczności przeprowadzone przez niezależne laboratoria biomechaniczne potwierdziły to, co czuły nasze stopy. W porównaniu do podobnych butów trekkingowych, nasze buty turystyczne Ridge Flex z technologią KEEN.BELLOWS FLEX wymagały o 60% mniej energii do zginania.
A ponieważ łatwiej się zginają to i każdy krok na szlaku wydaje się łatwiejszy (według naszych obliczeń, trzy razy łatwiejszy). Umieściliśmy również obu modele w maszynie Flex Test. Po 1 milionie zgięć butów zanurzonych w wodzie nie było pęknięć a woda nie przedostała się do środka.
„W KEEN wierzymy w ideę, że im wygodniej czujesz się w górach, tym dłużej tam zostaniesz” - mówi Will. „Mamy ogromną nadzieję, że ostateczne właśnie to najbardziej spodoba się ludziom w tej nowej technologii”.
Wedruj wygondniej z butami treekingowymi w nowej technologii keen bellow flex
Autor: KEEN
Pokaż więcej wpisów z Marzec  2021

Polecane

Buty trekkingowe damskie KEEN TEMPO FLEX WP- 55%

Buty trekkingowe damskie KEEN TEMPO FLEX WP

Cena regularna: 599,99 zł269,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 299,99 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN RIDGE FLEX MID WP- 37%

Buty trekkingowe męskie KEEN RIDGE FLEX MID WP

Cena regularna: 799,99 zł503,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 559,99 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN RIDGE FLEX WP- 38%

Buty trekkingowe męskie KEEN RIDGE FLEX WP

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN RIDGE FLEX MID WP- 37%

Buty trekkingowe damskie KEEN RIDGE FLEX MID WP

Cena regularna: 799,99 zł503,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 559,99 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN RIDGE FLEX WP- 38%

Buty trekkingowe damskie KEEN RIDGE FLEX WP

Cena regularna: 749,99 zł467,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
pixel