Nowa kolekcja Jesień/Zima 2023 już dostępna. Sprawdź >>>>
Szukaj
Ulubione 0

Stworzone przez Kobiety dla Kobiet: SANDAŁY ASTORIA WEST

PoradyStworzone przez Kobiety dla Kobiet: SANDAŁY ASTORIA WEST

W ciągu ostatnich 17 lat, od kiedy tworzymy buty, niektóre z naszych największych rewolucji wynikają z przemyślanego procesu projektowego – opieramy się na wypróbowanych, prawdziwych rozwiązaniach oraz szukamy sposobów na ulepszenie ich.

Podobnie jak uczynienie naszych hybrydowych sandałów z dzianinową cholewką, bardziej przystosowanych do używania w wodzie i na lądzie (sandały EVOFIT ONE), stworzenie damskich butów turystycznych dla kobiecej stopy i biomechaniki (Teradora) oraz uczynienie codziennych butów lżejszymi, dzięki przewiewnej podeszwie zewnętrznej Luftcell (Lorelai)
I nasza najnowsza rewolucja: bierzemy nasze oryginalne, hybrydowe sandały Newport, podnosząc piętę i dopasowując je do kobiecej sylwetki, aby stworzyć nasze pierwsze sandały wyczynowe stworzone specjalnie dla niej. To pomysł dwóch kobiet z zespołu ds. produktów KEEN- dyrektorka produktu Dana Strand i projektantka Lindsey Johnson – nowe sandały Astoria West są projektowane przez kobiety, dla kobiet.
„Od dawna były potrzebne sandały wyczynowe, które byłyby właśnie dla niej” – mówi Dana. „Wiemy, że kobiety potrzebują i chcą butów, które pasują do ich stylu życia. Chcą butów, które przylegają do stopy, są wygodne i dobrze się sprawdzają. Nasze hybrydowe sandały damskie świetnie sprawdzają się na szlaku i na wodzie, ale musieliśmy się rozwijać”.
Design sandalow KEEN Astoria West Sandal

17-LETNIA EWOLUCJA PROJEKTU

Opracowaliśmy koncepcję hybrydowych sandałów w 2003 roku, kiedy połączyliśmy ochronę buta z wydajnością sandałów, aby stworzyć sandał Newport. Od tego czasu wprowadziliśmy poprawki, aby nasze hybrydowe sandały były lżejsze i miały niższy profil (Clearwater), trochę ładniejsze (Whisper), idelane do warunków wodnych (Solr) lub w sam raz na leśną ścieżkę (Terradora II Open Toe). W przypadku Astoria West Sandal chcieliśmy, aby były jeszcze bardziej wszechstronne i stylowe do życia w mieście.
Sandaly Astoria West Sandal stworzone przez kobiety
Ale Astoria West nie była tylko ewolucją sandałów. Niektóre z cech charakterystycznych dla kobiet zostały zainspirowane rewolucyjnym butem turystycznym Terradora , pierwszym butem KEEN zbudowanym na kopycie przeznaczonym dla kobiet i zaprojektowanym z myślą o kobiecej biomechanice. Lindsey, która zaprojektowała kolekcję butów turystycznych i sandałów Terradora II, wykorzystała to doświadczenie, aby w krótkim czasie opracować koncepcję — od wstępnych szkiców do „pakietu technicznego”, który został przekazany do opracowania prototypów produkcyjnych minął zaledwie miesiąc.
Projekt stał się dla niej bardzo osobisty, a jej pasja do projektowania pomogła w szybkiej realizacji.
„Wiele się nauczyłam podczas projektowania kolekcji Terradora II i zdecydowanie zainspirowałam się specyficznymi dla kobiet cechami, które wykorzystaliśmy w tej kolekcji”, mówi Lindsey. „Wierzę też mocno w projektowanie produktów outdoorowych specjalnie dla kobiet. Zasługujemy na dobrze wyglądające buty – zaprojektowane specjalnie dla nas, które również będą się dobrze sprawdzać.”

POCZĄWSZY OD OSTATNIEGO

Największe wyzwanie: zachowanie oryginalnego dopasowania Newport – z taką samą przestrzenią na palce i takim samym obwodem w podbiciu – ale z bardziej atletyczną sylwetką. Aby to zrobić, Lindsey musiała zaprojektować nowe kopyto, które jest formą stopy, która służy do formowania dolnej części sandałów. Jak ujmuje to Lindsey: „Dół tego kopyta jest tym, co tworzy wkładkę. Jak sprawić, by było to tak wygodne, jak to tylko możliwe?”
Lindsey zwróciła się do naszego eksperta ds. dopasowania i kinezjologa oraz innych członków zespołu programistów, aby tak się stało. Po stworzeniu tego przeznaczonego dla kobiet kopyta, można było zaprojektować oprzyrządowanie podeszwy zewnętrznej i szczegóły, takie jak zakrzywienie przodu podeszwy zewnętrznej w celu zapewnienia ochrony palców. I wtedy można by stworzyć cholewkę.
„Spędziliśmy niezliczone godziny w naszych fabrykach, upewniając się, że paski na przodzie stopy są odpowiednio umieszczone, aby złagodzić wszelkie uciskanie i skupiliśmy się na takich rzeczach, jak wysokość kołnierza i materiałowe podkłady, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe wrażenia użytkowniczek” – mówi Lindsey.
Podeszwa sandalow Astoria West Sandal
Sandaly Astoria West Sandal w fazie powstawania
Szkic sandalow KEEN Astoria West Sandal

STYL I WYDAJNOŚĆ DLA NIEJ

Podniesienie pięty stworzone dzięki nowemu kopytu i oprzyrządowanie dodaje oczywistego stylu, ponieważ wygląd klina sprawia, że jest bardziej wszechstronny i nowoczesny. Ale okazuje się, że jest też lepszy pod względem wydajności.
„Podnosząc i chwytając piętę, stworzyliśmy coś, co nazywamy „stabilnością w leżeniu”, dzięki czemu masz większe wsparcie podczas poruszania się z boku na bok i ustawia stopę w bardziej dynamicznej, sportowej pozycji” – mówi Lindsey. „Podniesienie pięty zmienia rozkład ciężaru, aby umożliwić szybsze przejście i więcej unoszenia”.
Oprócz cech charakterystycznych dla kobiet, Lindsey i Dana uwielbiają również pętelkę z taśmy na pięcie – „Tworzy miejsce, w które można zaczepić palec lub karabińczyk, jeśli trzeba je nosić, i jest to coś, czego można się trzymać, gdy je wciągasz” – mówi Lindsey. Dana mówi, że uwielbia, że nowy projekt taśmy jest bardziej elegancki. Jest też dumna z tego, że opowiadamy niesamowitą historię za pomocą taśmy stworzonej z recyklingu plastykowych butelek, co pomaga utrzymać je z dala od wysypisk śmieci.
Podczas gdy reszta z nas musi czekać do końca lipca, aby połączyć stopy w parę, Lindsey z radością nosi swoje dzieło w okolicach Portland i nie tylko. „Właściwie mam już kilka par” – mówi. „Noszę je na kajaki i do ogólnych przygód na świeżym powietrzu. Nie mogę się doczekać, kiedy założę je na najbliższą wycieczkę tego lata!”
Sandaly KEEN Astoria West Sandal to idealne buty na kazda okazje
Autor: KEEN
2022-05-20
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2022
Polecane
Oszczędzasz140,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

319,95 zł459,95 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

299,95 zł449,95 zł
Oszczędzasz140,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST OPEN TOE

319,95 zł459,95 zł
Oszczędzasz160,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST LEATHER

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST LEATHER

379,95 zł539,95 zł
Oszczędzasz160,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST LEATHER

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST LEATHER

379,95 zł539,95 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST T-STRAP

Sandały damskie KEEN ASTORIA WEST T-STRAP

299,95 zł449,95 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel