Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Stworzone przez Kobiety dla Kobiet: SANDAŁY ASTORIA WEST

PoradyStworzone przez Kobiety dla Kobiet: SANDAŁY ASTORIA WEST

W ciągu ostatnich 17 lat, od kiedy tworzymy buty, niektóre z naszych największych rewolucji wynikają z przemyślanego procesu projektowego – opieramy się na wypróbowanych, prawdziwych rozwiązaniach oraz szukamy sposobów na ulepszenie ich.

Podobnie jak uczynienie naszych hybrydowych sandałów z dzianinową cholewką, bardziej przystosowanych do używania w wodzie i na lądzie (sandały EVOFIT ONE), stworzenie damskich butów turystycznych dla kobiecej stopy i biomechaniki (Teradora) oraz uczynienie codziennych butów lżejszymi, dzięki przewiewnej podeszwie zewnętrznej Luftcell (Lorelai)
I nasza najnowsza rewolucja: bierzemy nasze oryginalne, hybrydowe sandały Newport, podnosząc piętę i dopasowując je do kobiecej sylwetki, aby stworzyć nasze pierwsze sandały wyczynowe stworzone specjalnie dla niej. To pomysł dwóch kobiet z zespołu ds. produktów KEEN- dyrektorka produktu Dana Strand i projektantka Lindsey Johnson – nowe sandały Astoria West są projektowane przez kobiety, dla kobiet.
„Od dawna były potrzebne sandały wyczynowe, które byłyby właśnie dla niej” – mówi Dana. „Wiemy, że kobiety potrzebują i chcą butów, które pasują do ich stylu życia. Chcą butów, które przylegają do stopy, są wygodne i dobrze się sprawdzają. Nasze hybrydowe sandały damskie świetnie sprawdzają się na szlaku i na wodzie, ale musieliśmy się rozwijać”.
Design sandalow KEEN Astoria West Sandal

17-LETNIA EWOLUCJA PROJEKTU

Opracowaliśmy koncepcję hybrydowych sandałów w 2003 roku, kiedy połączyliśmy ochronę buta z wydajnością sandałów, aby stworzyć sandał Newport. Od tego czasu wprowadziliśmy poprawki, aby nasze hybrydowe sandały były lżejsze i miały niższy profil (Clearwater), trochę ładniejsze (Whisper), idelane do warunków wodnych (Solr) lub w sam raz na leśną ścieżkę (Terradora II Open Toe). W przypadku Astoria West Sandal chcieliśmy, aby były jeszcze bardziej wszechstronne i stylowe do życia w mieście.
Sandaly Astoria West Sandal stworzone przez kobiety
Ale Astoria West nie była tylko ewolucją sandałów. Niektóre z cech charakterystycznych dla kobiet zostały zainspirowane rewolucyjnym butem turystycznym Terradora , pierwszym butem KEEN zbudowanym na kopycie przeznaczonym dla kobiet i zaprojektowanym z myślą o kobiecej biomechanice. Lindsey, która zaprojektowała kolekcję butów turystycznych i sandałów Terradora II, wykorzystała to doświadczenie, aby w krótkim czasie opracować koncepcję — od wstępnych szkiców do „pakietu technicznego”, który został przekazany do opracowania prototypów produkcyjnych minął zaledwie miesiąc.
Projekt stał się dla niej bardzo osobisty, a jej pasja do projektowania pomogła w szybkiej realizacji.
„Wiele się nauczyłam podczas projektowania kolekcji Terradora II i zdecydowanie zainspirowałam się specyficznymi dla kobiet cechami, które wykorzystaliśmy w tej kolekcji”, mówi Lindsey. „Wierzę też mocno w projektowanie produktów outdoorowych specjalnie dla kobiet. Zasługujemy na dobrze wyglądające buty – zaprojektowane specjalnie dla nas, które również będą się dobrze sprawdzać.”

POCZĄWSZY OD OSTATNIEGO

Największe wyzwanie: zachowanie oryginalnego dopasowania Newport – z taką samą przestrzenią na palce i takim samym obwodem w podbiciu – ale z bardziej atletyczną sylwetką. Aby to zrobić, Lindsey musiała zaprojektować nowe kopyto, które jest formą stopy, która służy do formowania dolnej części sandałów. Jak ujmuje to Lindsey: „Dół tego kopyta jest tym, co tworzy wkładkę. Jak sprawić, by było to tak wygodne, jak to tylko możliwe?”
Lindsey zwróciła się do naszego eksperta ds. dopasowania i kinezjologa oraz innych członków zespołu programistów, aby tak się stało. Po stworzeniu tego przeznaczonego dla kobiet kopyta, można było zaprojektować oprzyrządowanie podeszwy zewnętrznej i szczegóły, takie jak zakrzywienie przodu podeszwy zewnętrznej w celu zapewnienia ochrony palców. I wtedy można by stworzyć cholewkę.
„Spędziliśmy niezliczone godziny w naszych fabrykach, upewniając się, że paski na przodzie stopy są odpowiednio umieszczone, aby złagodzić wszelkie uciskanie i skupiliśmy się na takich rzeczach, jak wysokość kołnierza i materiałowe podkłady, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe wrażenia użytkowniczek” – mówi Lindsey.
Podeszwa sandalow Astoria West Sandal
Sandaly Astoria West Sandal w fazie powstawania
Szkic sandalow KEEN Astoria West Sandal

STYL I WYDAJNOŚĆ DLA NIEJ

Podniesienie pięty stworzone dzięki nowemu kopytu i oprzyrządowanie dodaje oczywistego stylu, ponieważ wygląd klina sprawia, że jest bardziej wszechstronny i nowoczesny. Ale okazuje się, że jest też lepszy pod względem wydajności.
„Podnosząc i chwytając piętę, stworzyliśmy coś, co nazywamy „stabilnością w leżeniu”, dzięki czemu masz większe wsparcie podczas poruszania się z boku na bok i ustawia stopę w bardziej dynamicznej, sportowej pozycji” – mówi Lindsey. „Podniesienie pięty zmienia rozkład ciężaru, aby umożliwić szybsze przejście i więcej unoszenia”.
Oprócz cech charakterystycznych dla kobiet, Lindsey i Dana uwielbiają również pętelkę z taśmy na pięcie – „Tworzy miejsce, w które można zaczepić palec lub karabińczyk, jeśli trzeba je nosić, i jest to coś, czego można się trzymać, gdy je wciągasz” – mówi Lindsey. Dana mówi, że uwielbia, że nowy projekt taśmy jest bardziej elegancki. Jest też dumna z tego, że opowiadamy niesamowitą historię za pomocą taśmy stworzonej z recyklingu plastykowych butelek, co pomaga utrzymać je z dala od wysypisk śmieci.
Podczas gdy reszta z nas musi czekać do końca lipca, aby połączyć stopy w parę, Lindsey z radością nosi swoje dzieło w okolicach Portland i nie tylko. „Właściwie mam już kilka par” – mówi. „Noszę je na kajaki i do ogólnych przygód na świeżym powietrzu. Nie mogę się doczekać, kiedy założę je na najbliższą wycieczkę tego lata!”
Sandaly KEEN Astoria West Sandal to idealne buty na kazda okazje
Autor: KEEN
2022-05-20
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel