Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Pomysły na rodzinne zabawy na śniegu

PoradyPomysły na rodzinne zabawy na śniegu

Wygrzeb spodnie śniegowe, znajdź wodoodporne rękawiczki i upewnij się, że zimowe buty dla dzieci nadal pasują — nadszedł czas na śnieg. Wraz z pierwszymi dużymi opadami śniegu w sezonie pojawiają się emocje, oczekiwania i oczywiście planowanie. Od rodzinnych wypraw na rakietach śnieżnych po zwykły dzień na sankach w najbardziej pagórkowatym parku w mieście – dowiedzieliśmy się co nieco o zabawie w zimne dni. Sprawdź nasz przewodnik pełen wskazówek, jak przetrwać cały dzień na śniegu.

PRZYGOTOWANIE

Zrób listę sprzętu. Ubieranie się na zimną i deszczową pogodę może wydawać się łatwe, jeśli robiłeś to już kilka razy. Ale zdziwiłbyś się, ile historii słyszeliśmy o ludziach zapominających o rękawiczkach, odpowiednich butach lub (jednym z najczęściej zapominanych przedmiotów zimowych) kremie przeciwsłonecznym. Utwórz własną listę kontrolną w oparciu o rodzaj zaplanowanej aktywności, aby mieć pewność, że zapamiętasz wszystko, czego będziesz potrzebować, aby odnieść sukces w śnieżny dzień.

Zapakuj wszystko do plastikowych pojemników lub suchych toreb. Jeden z naszych ulubionych czynności. Nie tylko łatwo je załadować do samochodu, ale także ułatwiają sprzątanie. Po prostu wrzuć cały ten pokryty śniegiem sprzęt do jednego z pojemników i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wnętrze samochodu będzie wolne od kałuż (i w jakiś sposób mniej śmierdzące).

WSKAZÓWKA: Nic nie jest w stanie zabić ducha śnieżnego dnia lepiej niż nieszczęśliwe stopy. Przed pierwszą przygodą w sezonie upewnij się, że wszyscy w Twojej załodze mają izolowane, wodoodporne buty, które wytrzymają wiele godzin w niskich temperaturach i błocie pośniegowym.

Lista do spakowania na śnieżne zabawy

Zapakowanie wszystkiego do plastikowego pojemnika pomaga zapobiec pozostawieniu jednej rękawicy i jest świetnym sposobem na zabezpieczenie mokrego sprzętu na czas podróży do domu. Nie zapomnij o kremie z filtrem przeciwsłonecznym!

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Pakuj produkty łatwe do spożycia. Wszystkie przygody na świeżym powietrzu wymagają odpowiedniego paliwa. Zalecamy zabranie ze sobą smacznego jedzenia, które można jeść w rękawiczkach (aby palce pozostały ciepłe podczas jedzenia). Pakowane batoniki z granolą, kanapki lub potrawy, które można jeść widelcem lub łyżką, to świetne opcje. Zdziwiłbyś się, ile rzeczy można zjeść za pomocą łyżki.

WSKAZÓWKA: Ciepła miska zupy lub filiżanka parującego kakao na śniegu to jeden z naszych ulubionych sposobów na uzupełnienie energii. Możesz też zabrać ze sobą termos z gorącą wodą i paczki sproszkowanej zupy, kakao lub kawy rozpuszczalnej, aby każdy mógł wybrać swój własny rodzaj poczęstunku.

Pamiętaj o piciu wody. Okazuje się, że nawet w mroźne zimowe miesiące odwodnienie jest nadal możliwe. Według American Hiking Society nawodnienie organizmu może być jeszcze ważniejsze w miesiącach chłodniejszych niż w cieplejszych. (Chłodne powietrze faktycznie wysysa wodę z naszych ciał szybciej niż ciepłe!) Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dużo wody i przypominać załodze, aby się napiła, nawet jeśli nie czuje specjalnie pragnienia.

WSKAZÓWKA: Włóż butelki z wodą do wełnianej skarpety lub izolowanego rękawa na butelkę, aby zapobiec zamarznięciu ich w plecaku w szczególnie zimne dni.

Zaplanuj dużo przerw. Niezależnie od tego, czy w towarzystwie są dzieci, czy nie, poświęcenie czasu na odpoczynek jest ważne zarówno dla ciała, jak i umysłu. Rób krótkie przerwy co kilka godzin (lub mniej więcej co godzinę, jeśli w grupie są dzieci). Przerwy to świetny czas na przekąskę, podziwianie krajobrazów lub zrobienie wspaniałego zdjęcia grupowego. Tylko upewnij się, że przerwa nie jest zbyt długa. Nie chcesz tracić ciężko wypracowanego ciepła ciała, stojąc w niskiej temperaturze. Przerwy to także świetny czas na sprawdzenie, jak wszyscy się czują. Zawsze lepiej jest skrócić przygodę, niż zmienić ją w długą i niezbyt zabawną (rodzice, wiecie, o czym mówimy).

Nie zapomnij o najważniejszych sprawach. Jeśli Twoja przygoda zabierze Cię w góry (lub będziesz z dala od samochodu przez dłuższy czas), zaplanuj spakowanie dziesięciu niezbędnych rzeczy. Ponieważ zimowa pogoda może być raczej nieprzewidywalna (podobnie jak dzieci i psy), ważne jest, aby przygotować się na odpowiedni sprzęt, w tym nawigację, pierwszą pomoc i środki ratunkowe.

Odpowiednie obuwie na śniegowe zabawy

UTRZYMANIE CIEPŁA

Chroń dłonie za pomocą podgrzewaczy do rąk. Nawet dla najlepiej ubranego poszukiwacza przygód chłodny wiatr lub fatalna pogoda mogą oznaczać katastrofę, gdy w ciągu dnia pozostało jeszcze kilka godzin zajęć. Powstrzymaj dyskomfort (i dolegliwości) związane z zimną pogodą za pomocą kilku żelowych podgrzewaczy do rąk. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają je otwierać i czuć szybkie ciepło.

Bądź trochę konkurencyjny. Czasami najlepszym sposobem na wyleczenie przeziębienia jest przyjacielska rywalizacja. Dzieciom trudno jest odmówić grze w berka lub wyścigowi do najdalszego drzewa i z powrotem. Szybki ruch nie tylko pobudza ich krew, ale zabawa wynikająca z małej rywalizacji sprawia, że zapominają, że w ogóle było im zimno.

Wskazówka dla rodziców: jeśli skargi Twojego malucha zaczną zmieniać się z dyskomfortu w obszar całkowitego załamania, podaruj mu najwspanialszy możliwy zimowy prezent: własne, cenne ciepło ciała. Dzielenie się przytulną, ciepłą kurtką lub pozwalanie, aby lodowate palce dziecka rozgrzewały się na rozgrzanym brzuchu (lub pod pachami!) to najwyższa nagroda za przetrwanie zimna. (Nie wspominając, że zazwyczaj wywołuje to radosny chichot, który z pewnością poprawi każdy zły nastrój.)

Trzymaj ciepłe nagrody w samochodzie. Kiedy zabawa na śniegu dobiegnie końca, upewnij się, że samochód jest dobrze zaopatrzony do ponownego ogrzania. Spakuj ciepłe napoje, dodatkowe ubrania i wygodne koce, aby móc wrócić do domu w ciepły i przytulny sposób.

Zimowe zabawy na śniegu

UTRZYMYWANIE DOBREJ ZABAWY

Daj dzieciom pracę. Kiedy początkowe emocje opadną i Twoje dziecko zorientuje się, że ma jeszcze godzinę na wędrówkę w rakietach śnieżnych przed powrotem do samochodu, sytuacja może zacząć się pogarszać (i to nie w sposób przypominający zabawną jazdę na sankach). Jeśli w Twoją śnieżną przygodę zaangażowane są dzieci, daj im pracę, gdy zauważysz, że ich uwaga zaczyna słabnąć.

Niektóre z naszych ulubionych zajęć do wykonania:

Przywracacz energii: Zapewniają reszcie załogi dawki podtrzymujące energię. Nasz najbardziej ceniony sposób to M & M-sy (wiesz, każdy kolor ma inną wzmacniającą moc).

Łowca dzikiej przyrody: Niech dzieci mają otwarte oczy i uszy w poszukiwaniu śladów zwierząt, ptaków lub innych ludzi! Jeśli są wystarczająco duże, pozwól im używać telefonu do dokumentowania wszelkich znalezisk, takich jak ślady.

Lider wycieczki: Dzieci uwielbiają przewodzić. Pozwolenie dziecku na chwilę przejąć inicjatywę i nauczyć Cię, jak się to robi, może być bardzo satysfakcjonujące. (Pamiętaj tylko, aby wcześniej ustalić kilka podstawowych zasad.)

Wskazówka dla rodziców: włóż ulubioną przekąskę lub słodycze do kieszeni kurtki dziecka, aby uzyskać nieoczekiwany poczęstunek, gdy potrzebne będzie przekierowanie. To niesamowite, ile energii może dostarczyć mała torebka owocowych przekąsek w kluczowym momencie.

Stwórzcie kilka tradycji związanych ze śniegiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o pisanie swoich imion na śniegu w rakietach śnieżnych, czy też przyjacielski wyścig z wierceniem dołków podczas przygotowań do wędkowania pod lodem, rytuały mogą pomóc utrzymać humor. A zabawa nie musi się kończyć po zakończeniu aktywności! Tradycje po dniu śniegu dają zarówno dzieciom, jak i dorosłym coś, na co czekają z utęsknieniem. Jeden z naszych ulubionych? W drodze do domu zatrzymujemy się przy naszym numer jeden wózku z jedzeniem na gorącą kanapkę z grillowanym serem. Mniam.

Zimowa, rodzinna wycieczka w góry
Autor: KEEN
2023-12-22
Pokaż więcej wpisów z Grudzień  #160;2023
Polecane
Oszczędzasz270,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV HIGH POLAR

Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV HIGH POLAR

629,99 zł899,99 zł
Oszczędzasz260,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN REVEL IV MID POLAR

Buty trekkingowe damskie KEEN REVEL IV MID POLAR

589,99 zł-849,95 zł849,99 zł-849,99 zł
Oszczędzasz140,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN REDWOOD WINTER WP

Śniegowce dziecięce KEEN REDWOOD WINTER WP

329,99 zł469,99 zł
Oszczędzasz260,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV MID POLAR

Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV MID POLAR

589,99 zł849,99 zł
Oszczędzasz330,00 zł
Śniegowce damskie KEEN TERRADORA II WINTRY PULL-ON WP

Śniegowce damskie KEEN TERRADORA II WINTRY PULL-ON WP

319,99 zł649,99 zł
Oszczędzasz300,00 zł
Śniegowce damskie KEEN TERRADORA II WINTRY BOOT WP

Śniegowce damskie KEEN TERRADORA II WINTRY BOOT WP

349,99 zł649,99 zł
Oszczędzasz120,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN GRETA BOOT WP

Śniegowce dziecięce KEEN GRETA BOOT WP

279,99 zł399,99 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN KOOTENAY III MID WP

Śniegowce dziecięce KEEN KOOTENAY III MID WP

149,99 zł299,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Śniegowce damskie KEEN HOODZERRA WP

Śniegowce damskie KEEN HOODZERRA WP

469,99 zł679,99 zł
Oszczędzasz200,00 zł
Buty zimowe damskie KEEN ELLE WINTER BOOT WP

Buty zimowe damskie KEEN ELLE WINTER BOOT WP

459,99 zł659,99 zł
Oszczędzasz250,00 zł
Buty zimowe damskie KEEN ELLE WINTER MID WP

Buty zimowe damskie KEEN ELLE WINTER MID WP

349,99 zł599,99 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Buty zimowe dziecięce KEEN KOOTENAY IV MID WP

Buty zimowe dziecięce KEEN KOOTENAY IV MID WP

219,99 zł369,99 zł
Oszczędzasz140,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN SNOW TROLL WP

Śniegowce dziecięce KEEN SNOW TROLL WP

299,99 zł439,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Śniegowce damskie KEEN HOODROMEO MINI

Śniegowce damskie KEEN HOODROMEO MINI

469,99 zł679,99 zł
Oszczędzasz130,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN KANIBOU WP

Śniegowce dziecięce KEEN KANIBOU WP

319,99 zł449,99 zł
Oszczędzasz200,00 zł
Botki damskie KEEN KACI III WINTER MID WP

Botki damskie KEEN KACI III WINTER MID WP

459,99 zł659,99 zł
Oszczędzasz240,00 zł
Śniegowce damskie KEEN GRETA TALL BOOT WP

Śniegowce damskie KEEN GRETA TALL BOOT WP

539,99 zł779,99 zł
Oszczędzasz130,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN PUFFRIDER WP

Śniegowce dziecięce KEEN PUFFRIDER WP

289,99 zł419,99 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel