0,00 zł

Nie zostawiajmy śladów!

Porady
2023-10-04
Nie zostawiajmy śladów!

Chcesz mieć większy wpływ na ulubione obszary naturalne? Oto prosty sposób: wywieraj mniejszy wpływ.

Natura robi dla nas tak wiele. Budzi w nas ducha przygód, zapewnia towarzystwo i samotność, a także miejsce, w którym możemy się odłączyć, przynosi nam radość i podekscytowanie oraz ustawia wszystko z odpowiedniej perspektywy, abyśmy mogli się skoncentrować. Dba o nas na wiele sposobów. I zgadnij co? W zamian za to zadbanie, dostaje nie to, co każdy z nas może zrobić, za każdym razem, gdy tam jesteśmy.

Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Leave No Trace, organizacją promującą odpowiedzialną rekreację na świeżym powietrzu i dbanie o środowisko. Stając się członkiem, możesz cieszyć się szeregiem korzyści, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska i odpowiedzialnego wypoczynku na terenie całego kraju.

NATURA DLA WSZYSTKICH: KEEN x LEAVE NO TRACE

Wspieramy kampanię Leave No Trace od 2008 roku, przekazując ponad 530 000 dolarów na finansowanie programów edukacyjnych, badań i działań informacyjnych, które szerzą przesłanie odpowiedzialnej etyki na świeżym powietrzu. Ostatnio współpracowaliśmy przy limitowanej edycji naszych butów turystycznych Pyrenees. Przekażemy 1% zysków z każdego zakupu na rzecz organizacji Leave No Trace Ireland, aby pomóc w finansowaniu jej programu edukacyjnego i zapewnianiu certyfikowanych kursów uświadamiających na całej wyspie.

Uniwersalne, wszechstronne buty turystyczne KEEN Targhee

CO MOŻEMY ZROBIĆ ABY NIE ZOSTAWIAĆ ŚLADÓW?

Przygotowując się do spędzenia tej jesieni więcej czasu na łonie natury, przed wyjściem pamiętaj o naszych 7 zasadach nie pozostawiania śladów, które można znależć na stronie organizacji Leave No Trace. Na przykład: „Czy można zostawiać psie odchody w lesie, jeśli nie znajdują się one na szlaku?” lub „Czy lepiej jest chodzić wokół kałuży błota, aby uniknąć zniszczenia szlaku?”

Nie przegap tych wskazówek od Leave No Trace Ireland, jak odpowiedzialnie dbać o przyrodę z nowymi butami turystycznymi Pyrenees:

• Trzymaj się ścieżek i szlaków, aby chronić naszą ziemię i wybrzeże. Pomoże to zapobiec erozji i uszkodzeniom roślinności oraz ochroni wrażliwe siedliska, takie jak wydmy i torfowiska.

• Bądź odpowiedzialny wobec swojego psa – trzymaj go na smyczy, gdy wychodzisz na spacer i zawsze po nim sprzątaj.

• Chroń naszą przyrodę, zachowując dystans. Postawcie się w sytuacji irlandzkiej dzikiej przyrody, która może się zestresować, gdy ludzie podejdą zbyt blisko! Skorzystaj z „praktycznej zasady”: wyciągnij rękę i kciuk przed siebie i zamknij jedno oko. Oglądając dziką przyrodę i zwierzęta hodowlane, powinieneś być w stanie całkowicie zakryć kciukiem obraz zwierzęcia. Jeśli nadal to widzisz, jesteś za blisko!

• Zadbaj o to, aby Irlandia była wolna od śmieci, przynosząc do domu wszystkie śmieci po wędrówce lub spacerze. A może nawet opuścisz to miejsce w lepszym stanie, niż je zastałeś, wykonując 2-minutowe zbieranie śmieci!

• Obejrzyj naszą wyspę i dziedzictwo kulturowe, odkrywając jej nieskończone piękno! Pamiętaj jednak – zawsze okazuj szacunek lokalnym społecznościom i postępuj zgodnie z oznaczeniami właścicieli gruntów.

• Rób tylko zdjęcia, zostaw tylko ślady stóp. Po dniach pełnych przygód wyczyść swoje buty, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się i chronić różnorodność biologiczną!

I pamiętajcie, że kiedy nie zostawiamy żadnego śladu, inspirujemy innych, aby zrobili to samo. Dziękujemy za wykonanie swojej części i pomoc w rozwoju ruchu Leave No Trace. Wyjdźmy na zewnątrz i kontynuujmy to!

Uniwersalne, wszechstronne buty turystyczne KEEN Targhee
Autor: KEEN
Pokaż więcej wpisów z Październik  2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel