Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Jakie ocieplenie KEEN.WARM wybrać na zimę?

PoradyJakie ocieplenie KEEN.WARM wybrać na zimę?

W Polsce zima to nie tylko skrobanie przednich szyb i odśnieżanie chodników. Jednak na całym świecie zima oznacza wszystko, od przyjemnych temperatur po sięgające do pasa zaspy śniegu. Dlatego oferujemy różne poziomy izolacji, dzięki czemu możesz wybrać odpowiednią wagę butów bez niepotrzebnego zwiększania objętości.

Nasze buty zimowe są wyposażone w charakterystyczną lekką izolację zwaną KEEN.WARM. Jest niezwykle ściśliwy i lekki ze względu na ciepło, jakie zapewnia, a ponadto zachowuje swoje właściwości izolacyjne nawet po zawilgoceniu. (Znaleźliśmy także sposób na wykorzystanie włókien pochodzących z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, aby zapewnić ciepło przy mniejszym wpływie na planetę.)

ILE IZOLACJI POTRZEBUJESZ?

Izolacja keen.warm w mieście

Oczywiście, będziesz potrzebować lepszej ochrony zimowej, jeśli wybierasz się na rakiety śnieże, niż na przykład podczas trekkingu z garażu do biura, dlatego też nasze buty są dostępne w różnych gramaturach od 100 do 400 gramów.

Oto pomoc w wyborze odpowiedniego poziomu izolacji dla Twoich działań i panującej pogody:

100 g izolacji

Najlepsze dla: spacerów po mieście i w łagodnym klimacie

Temperatura: -4°F/-20°C

KEEN poleca: damskie buty zimowe Kaci III Winter, dziecięce buty zimowe Kootenay

Większość naszych butów zimowych do noszenia po mieście ma tę wagę, która jest idealna na łagodne warunki zimowe. Pomyśl o tym jak o rodzaju buta, który będziesz nosić, gdy nie będziesz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas, na przykład jadąc z samochodu do wyciągu narciarskiego.


200 g izolacji

Najlepsze dla: trekkingu w zimne dni

Temperatura: -25°F/-32°C

KEEN poleca: damskie buty Greta, męskie buty Anchorage, dziecięce buty Kanibou

Większość naszych zimowych butów turystycznych oraz obuwia roboczego oferuje 200 g izolacji. Ta ilość zapewnia barierę między tobą a chłodem, bez dodawania zbyt dużej objętości. Idealnie nadaje się do uprawiania większej aktywności, np. pieszych wędrówek. Jeśli zamierzasz spędzać więcej czasu na stojąco niż w ruchu, możesz rozważyć wykonanie jednego kroku cieplejszego.


400 g izolacji

Najlepsze dla: całodziennej wycieczki czy zabawy w zimowe dni

Temperatura: -40°F/-40°C

KEEN poleca: męskie i damskie Revel IV, dziecięce Snow Troll

Ta seria obejmuje nasze bardziej ekstremalne buty zimowe. Są dobrym wyborem, jeśli mieszkasz w zimniejszych częściach świata lub lubisz spędzać dni w górach w puchu lub na wzgórzu saneczkowym.

Izolacja keen.warm - jaką wybrać?

NAJCZEŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE KEEN.WARM

Jak oszacować temperaturę? Wybierając izolowany but, ważne jest, aby skupić się zarówno na ciężarze izolacji, jak i na temperaturze znamionowej. Dzieje się tak, ponieważ ciepło buta zależy od wielu czynników – krążenia, metabolizmu, ilości pocenia się, konstrukcji buta, tego, jak ciasno/luźno pasuje but i jakiego rodzaju skarpetki są noszone.

Jak to jest testowane? Aby przetestować obuwie z KEEN.WARM, but zapinamy od góry i umieszczamy w izolowanej chłodni. Następnie zostawiamy but w izolowanej chłodni na 30 minut. Potem mierzymy, jak bardzo spadła temperatura wewnątrz buta.

Co się stanie, jeśli obuwie zmoknie? KEEN.WARM pochłania mniej niż 1% swojej masy wody, co oznacza, że zatrzymuje ciepło nawet w wilgotnych warunkach.

A co z rozmiarem? Dostaliśmy wskazówkę od naszych przyjaciół z KEEN: wybierając ocieplane buty o gramaturze 400 g, takie jak wysokie polarowe buty Revel IV dla mężczyzn i kobiet, wybierz rozmiar większy o pół rozmiaru. Dodatkowa izolacja zapewnia dokładne dopasowanie, a Ty chcesz mieć pewność, że Twoje palce u nóg będą mogły się poruszać, zwłaszcza podczas schodzenia w dół lub wędrówek w rakietach śnieżnych.

Możesz także rozważyć, ile dodatkowej objętości dodadzą Twoje ulubione zimowe skarpetki. Jeśli kupujesz buty osobiście, zabierz ze sobą skarpetki i przymierz je, aby zapewnić najlepsze dopasowanie.

Izolacja keen.warm - sprawdż jakie buty wybrać

WIĘCEJ SPOSOBÓW NA UTRZYMANIE CIEPŁA

Nasza izolacja KEEN.WARM nie działa sama. Istnieje sporo elementów, które współpracują ze sobą, aby zapewnić Ci ciepło w palcach.

KEEN.DRY: Izolacja działa w połączeniu z wodoodpornością – trudno jest ogrzać stopy, jeśli są mokre od błota pośniegowego (lub potu). KEEN.DRY to nasza opatentowana wodoodporna, oddychająca membrana, która przepuszcza parę na zewnątrz, jednocześnie nie chłonąć wody.

Thermal Heat Shield Barrier Footbed czyli wkładka z barierą termiczną: Ta bariera z folii termicznej wewnątrz wkładki zatrzymuje zimno i ciepło, wykorzystując promieniowanie cieplne, a ponadto ma przyjemną, wełnianą miękkość na zewnątrz dla dodatkowej izolacji.

Heat Trapolator: Niektóre z naszych butów, np. męskie i damskie Revel IV, oferują trzy warstwy innowacyjnych materiałów zatrzymujących ciepło, które są umieszczone pod stopą w celu zatrzymania ciepłego powietrza. Działa to podobnie do izolacji w Twoim domu.

Wysokość buta: Kolejna wskazówka od KEEN: jeśli zamierzasz pokonywać zaspy śnieżne, rozważ but 8-calowy (większość naszych turystów pieszych ma 6 cali). Te dodatkowe dwa cale zapewniają dodatkowe ciepło i wyższą barierę przeciwśniegową.

Skarpetki: miło jest mieć skarpetki o różnej wadze i grubości, aby dopasować się do zmiennych temperatur. Zwiększa to również zakres temperatur butów. Poszukaj średniej grubości za łydkę z wełny merynosów, które zapewnią stopom ciepło i suchość.

Getry: jeśli spacerujesz po śniegu, są one kluczem do cieplejszych stóp. Wiele naszych izolowanych butów turystycznych jest wyposażonych w klips na getry, dzięki czemu można je łatwiej przymocować.

Zimowe zabawy na śniegu z Keen
Autor: KEEN
2024-01-12
Pokaż więcej wpisów z Styczeń  #160;2024
Polecane
Oszczędzasz200,00 zł
Buty miejskie męskie KEEN ANCHORAGE BOOT III WP

Buty miejskie męskie KEEN ANCHORAGE BOOT III WP

459,99 zł659,99 zł
Oszczędzasz260,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV MID POLAR

Buty trekkingowe męskie KEEN REVEL IV MID POLAR

589,99 zł849,99 zł
Oszczędzasz120,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN GRETA BOOT WP

Śniegowce dziecięce KEEN GRETA BOOT WP

279,99 zł399,99 zł
Oszczędzasz270,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN REVEL IV HIGH POLAR

Buty trekkingowe damskie KEEN REVEL IV HIGH POLAR

629,99 zł899,99 zł
Oszczędzasz200,00 zł
Botki damskie KEEN KACI III WINTER MID WP

Botki damskie KEEN KACI III WINTER MID WP

459,99 zł659,99 zł
Oszczędzasz150,00 zł
Buty zimowe dziecięce KEEN KOOTENAY IV MID WP

Buty zimowe dziecięce KEEN KOOTENAY IV MID WP

219,99 zł369,99 zł
Oszczędzasz140,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN SNOW TROLL WP

Śniegowce dziecięce KEEN SNOW TROLL WP

299,99 zł439,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Buty zimowe damskie KEEN GRETA BOOT WP

Buty zimowe damskie KEEN GRETA BOOT WP

469,99 zł679,99 zł
Oszczędzasz130,00 zł
Śniegowce dziecięce KEEN KANIBOU WP

Śniegowce dziecięce KEEN KANIBOU WP

319,99 zł449,99 zł
Oszczędzasz240,00 zł
Śniegowce damskie KEEN GRETA TALL BOOT WP

Śniegowce damskie KEEN GRETA TALL BOOT WP

539,99 zł779,99 zł
pixel