0,00 zł

Jak podróżować ze znudzonym dzieckiem

Porady
2020-09-21
Jak podróżować ze znudzonym dzieckiem
Frajda z podrozowaniem samochodem z dziecmi

Kiedy jest się bardzo młodym podróżowanie jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić do torby kilka ubrań, wskoczyć do samochodu i ruszać w podróż. Jednak rodzinna podróż w pewnym wieku nie jest już tak prosta, jak kiedyś. Teraz masz dzieci.

Teraz istnieją listy rzeczy do spakowania, harmonogramy podróży i możliwe dziesiątki awaryjnych sytuacji do opanowania. Pięć godzin w samochodzie trwa wieczność. Wyrażenie „Kiedy dojedziemy?” kiedyś było tylko zabawnym żartem, ale teraz zdajesz sobie sprawę, że to nic śmiesznego. Podróżowanie z dziećmi z pewnością może być wyzwaniem, ale jest to też rodzinna przygoda, jak żadna inna. Rozmawialiśmy z wieloma rodzicami o tym, jak sprostać rodzinnej wycieczce samochodem, a oto niektóre z naszych ulubionych wskazówek.
  1. Od początku ustal zasady obowiązujące w samochodzie. Zanim wpuścisz maluchy do samochodu, ustal rodzinny kodeks, zasady, których każdy członek rodziny zgadza się przestrzegać. Takie rzeczy, jak nie powtarzanie tego samego wersu piosenki więcej niż trzy razy, całkowita cisza podczas trudnych zakrętów i absolutnie żadne brudzące przekąski nie są dozwolone w samochodzie. Każda rodzina jest trochę inna, i wytyczne, które wymyślicie mogą brzmieć dziwacznie dla innych. Ale jeśli dotrzesz do celu w aucie pełnym szczęśliwych dzieci i dorosłych, kogo to obchodzi, prawda?
  2. Jak podrozowac z dzieckiem samochodem
  3. Dobre zarządzanie oczekiwaniami jest zbawienne. Są szanse, że bez względu na to, jak dobrze się zachowują Twoje dzieci, po kilku godzinach spędzonych w zamkniętej przestrzeni znajdą coś, o co będą się kłócić. Na przykład o to, kto będzie trzymał stare opakowanie po cukierkach, które znalazły między fotelami. Czasem zaakceptowanie tej małej kłótni na tylnych siedzeniach znacznie przyczyni się do późniejszego zachowania spokoju. Ale zarządzanie oczekiwaniami jest dobre nie tylko dla rodziców. Jeśli dzieci wiedzą, czego mogą się spodziewać, zazwyczaj mają też łatwiejszy czas. Oczekiwanie na obiecany przystanek w parku i przekąskę może zdziałać cuda dla zniecierpliwionych nóg i umysłów dzieci.
  4. Buty Keen Terradora Sport swietnie wygladaja na nogach dzieci
  5. Róbcie częste przerwy. Będziesz zaskoczony, jak przyjemna może być wycieczka samochodowa, kiedy często robisz przerwy na małą aktywność. Zanim jeszcze ruszycie w trasę zanotuj kilka miejsc, które są ciekawe i nie będziecie musieli zbaczać zbytnio z kursu. Następnie zaskocz swoje dzieci wizytami w punktach widokowych, miejscach historycznych lub innych przydrożnych atrakcjach. Te przystanki nie tylko dają dzieciom możliwość rozprostowania nóg, ale mogą też być zabawne i edukacyjne. A zobaczenie na przykład największego na świecie ruchomego dinozaura oczami zaciekawionego dzieciaka sprawi, że ten dodatkowy czas w podróży będzie tego wart.
  6. Podrozowanie z dzieckiem samochodem moze byc przygoda
  7. Niech podróż będzie wyjątkowa. Jadąc kilka godzin nad morze lub na odległy camping, podróż samochodem dla dziecka zawsze jest wielką przygodą. Ale po kilku godzinach jazdy samochodem może nadejść nuda i dzieci mogą całkowicie zapomnieć, jak bardzo były podekscytowane, kiedy po raz pierwszy zapinały pasy. Aby godziny spędzone w samochodzie były równie przyjemne, jak pobyt w miejscu docelowym, przygotuj torbę z gadżetami na wycieczkę. Wypełnij ją smakołykami, które rzadko dostają w domu, spakuj książki lub komiksy. Gdy mijasz określone punkty po drodze, pozwól im otworzyć prezent z wnętrza torby. Innym świetnym sposobem na przeciwdziałanie nudzie samochodowej jest znalezienie czynności, które wszyscy w samochodzie mogą wykonywać razem. Zabierz ze sobą audiobook lub podcast, aby posłuchać ich całą rodziną.
  8. Niekonczace sie zabawy z butami keen terradora sport
  9. Daj dzieciom zadanie. Wszyscy radzimy sobie lepiej, gdy mamy nad czym popracować. Szczególnie starsze dzieci lubią mieć coś do zrobienia. Czy Twoje dziecko jest miłośnikiem skamielin? Uczyń z nich geologów i zaplanuj zatrzymanie się po drodze tam gdzie można pooglądać skały. Zapewnij im przewodnika po skałach i pozwól wybrać kilka kamieni w każdym miejscu. Dzielenie się tym, czego się nauczyli z całą rodziną, jest zabawne dla każdego. A może masz w rodzinie początkującego fotografa? Wyznacz go jako kronikarza podróży. Daj mu łatwy w obsłudze aparat i poproś o udokumentowanie każdego dnia wycieczki. Przeżyj podróż raz jeszcze poprzez punkt widzenia swoich dzieci, gdy będą dzielić się pamiątkami na następnym spotkaniu rodzinnym.
Z butami keen Twoje dziecko zawedruje tam gdzie chce
Pewnym jest że, wycieczki z dziećmi mają swoje trudne chwile, ale są też pełne radości. Twoje maluchy nauczą się doceniać ciekawą podróż samochodem, nieoczekiwaną przygodę i czas spędzony z rodziną. Mamy nadzieję, że przez całe dzieciństwo będziecie mogli kontynuować wspólne odkrywanie nieznanego, tak jak nasi ambasadorzy robią to z własnymi dziećmi. I Pamiętaj! Nie zapomnij o przekąskach.
Autor: Keen
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień  2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel