Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Jak dopasować dla siebie rozmiar buta przeznaczony dla innej płci lub dziecka

PoradyJak dopasować dla siebie rozmiar buta przeznaczony dla innej płci lub dziecka

Pisząc ten materiał mam na sobie męskie sandały Clearwater CNX, mimo że jestem 100% kobietą.

Oczywiście sandały Clearwater CNX. są również dostępne w rozmiarach damskich, ale jako, że mam ciut szerszą niż standardowa kobieta stopę chciałam mieć trochę więcej miejsca w jej przedniej części. Wersja męska sprawia, że moim stopom jest dużo wygodniej dlatego męski sandał okazał się dla mnie lepszym wyborem niż damski.
Tymczasem mój kolega z pracy Piotrek uwielbia jodełkowy print na nowych Howser Canvas, lecz niestety są one dostępne tylko w damskich rozmiarach. Okazuje się jednak, że damski rozmiar 42 pasuje na niego idealnie.
Konstrukcyjnie buty są w dużej mierze uniseksowe*, to rozmiar determinuje dopasowanie do płci. Jeśli Twoje stopy są mniejsze lub większe niż standard możesz bez problemu kupić model dedykowany dla inne j płci. Co więcej, jeśli Twoje stopy są wystarczająco małe, możesz nawet kupić buty w wersjach dla dzieci.
Najważniejszą zasadą jest to, że buty muszą Ci się podobać i być dopasowane rozmiarowo do Twojej stopy. Jedyne co musisz wiedzieć to jak przeliczyć rozmiar męski na damski i vice versa. Oto jak to zrobić:

JAKI JEST TWÓJ ROZMIAR?

Jeśli nosisz damski rozmiar 39,5 spróbuj założyć męski but w rozmiarze 40, Najłatwiej zerknąć w naszą tabelę rozmiarów i porównać długość wkładki buta (od pięty po palce) w centymetrach. Na przykład damski rozmiar 40,5 ma długość 25.9 cm, a męski rozmiar 41 ma długość 25.7 cm. Jeśli masz małą lub wyjątkowo wąską stopę może Ci się nie udać znaleźć męskiej wersji buta dla siebie. Ale pamiętaj, wtedy z pomocą mogą nadejść Ci buty w rozmiarach dziecięcych.
Tabela rozmiarow KEEN
PORADA KEEN Kiedy Twoje dziecko zacznie wyrastać z butów dziecięcych KEEN, prawdopodobnie zmieszczą się już w buty dla dorosłych. Na przykład rozmiar młodzieżowy 38 jest identyczny jak dorosły 38,5 (oba mają długość wkładki 24,1 cm). Wystarczy postępować zgodnie z wymiarami podanymi w tabeli rozmiarów.

JAK DOPASOWAĆ DLA SIEBIE ROZMIAR DZIECIĘCY?

Jeśli nosisz mały rozmiar, możesz dopasować dla siebie jeden z butów dla dzieci. Na przykład rozmiar damski 35 odpowiada dziecięcemu rozmiarowi 35, oba mają długość wkładki 21,6 cm. Rozmiar męski 41, to dziecięcy rozmiar 39, oba mają długość wkładki 24,8 cm.
W KEEN lubimy myśleć nieszablonowo. Może to czasem pomóc Ci wybrać dla siebie but który pierwotnie nie był przeznaczony dla Ciebie. Korzystaj z tabeli i wybieraj buty jakie chcesz nie patrząc na to jaką płcią opisane jest pudełko.
*Buty zaprojektowane wyłącznie dla kobiet i dopasowane do specyfiki kobiecej stopy są węższe i mają mniej miejsca w obszarze pięty. Buty męskie zapewniają nieco więcej miejsca dla stopy, ponieważ stopy mężczyzn są zwykle pełniejsze/szersze.
Jak dopasowac dla siebie rozmiar buta przeznaczony dla innej plci
Autor: KEEN
2022-08-02
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  #160;2022
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel