0,00 zł

Jak dbanie o pięty ma wpływ na nasze zdrowie?

Porady
2023-04-28
Jak dbanie o pięty ma wpływ na nasze zdrowie?

Większość z nas nie spędza tak dużo czasu na podziwianiu swoich stóp (chociaż powinniśmy). Mamy tendencję do brania ich za coś oczywistego, dopóki nam nie zabolą. Jednak w KEEN mamy obsesję na punkcie stóp. Chcemy wiedzieć, jak działają i co możemy zrobić aby długo nam służyły. Wiemy, że szczęśliwe stopy chodzą w różne miejsca i robią różne rzeczy, a im lepiej czują się Twoje stopy, tym więcej czasu będziesz chciał spędzić na wędrówkach, wspinaczce, bieganiu i odkrywaniu nowych miejsc.

Przypadkowe poślizgnięcie się to coś, co zdarza się nam od czasu do czasu, na przykład podczas szybkiego poruszania się na forsownej wędrówce lub przekraczania skalistego strumienia. Nie jest to komfortowa sytuacja dla nas. Może zwiększać tarcie, co powoduje powstawanie pęcherzy. Może sprawić, że poczujemy się mniej bezpiecznie w naszych butach i zmienimy nasze wzorce ruchowe, aby to zrekompensować, co może prowadzić do niewłaściwego ustawienia. Jak wyeliminować przypadkowe poślizgnięcie się? Zaczeliśmy od butów zaprojektowanych z myślą o bezpiecznym dopasowaniu do pięty i jest to coś, nad czym sporo pracowaliśmy.

DO CZEGO SŁUŻY NAM PIĘTA?

Jeśli Twoja stopa jest fundamentem Twojego ciała, pięta jest jego najważniejszą i najmocniejszą częścią. Kość piętowa podtrzymuje ciężar ciała i działa jak amortyzator. Kiedy biegasz, siła wywierana na stopy przy każdym kroku jest od trzech do siedmiu razy wieksza od naszej masy ciała. Podczas każdego dnia kiedy biegniemy, by zdążyć na autobus, chodzimy do sklepu i gramy w piłkę nożną z dziećmi, Twoje stopy ponoszą ciężar nawet setki ton. To naprawdę dużo jak na piętę!

Dlaczego nasze pięty są takie ważne?

Ścięgno Achillesa łączy mięśnie nogi z kością piętową. Jego siła i elastyczność są ważne podczas biegania, skakania i codziennych czynności. Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu mitowi o pozornie niezniszczalnym wojowniku Achillesie, który zginął od zatrutej strzały w piętę. Nie musisz toczyć wojny trojańskiej, aby wiedzieć, że utrzymanie zdrowego ścięgna Achillesa jest niezbędne do robienia wszystkich rzeczy, które chcesz robić.

Problemy z piętą mogą wpływać na inne części ciała, takie jak kolana i biodra, dlatego ważne jest, aby buty, które nosisz, uwzględniały wsparcie i dopasowanie do pięty.

SŁYNNY, KOMFORTOWY KRÓJ KEEN

W KEEN tworzymy buty, które zapewniają ludziom aktywność i wygodę. Najważniejszy element? Dopasowanie stopy do naszych butów. Zatrudniamy ekspertów od kinezjologii i biomechaniki, którzy dbają o to, aby projekt naszych butów wspierał sposób, w jaki ludzie poruszają się po całym świecie.

Komfortowe buty trekkingowe Keen NXIS

Każdy but KEEN jest stworzony z myślą o konkretnej stopie. Nasze anatomiczne konstrukcje zapewniają bezpieczne dopasowanie pięty i dużo miejsca na rozłożenie palców. Potem dopasowujemy podparcie łuku stopy i amortyzację, aby uzyskać optymalny komfort na szlaku. Wynik? Każdy Twój ruch wydaje się uziemiony, więc możesz wybrać krótszą, bardziej stromą trasę na szczyt lub przeskoczyć z jednej pokrytej roślinami skały na drugą, nie tylko nad morzem.

Jeśli szukasz jeszcze większego wsparcia pięty, poszukaj butów wykonanych w technologii KEEN KONNECT-FIT — takich jak nasze buty turystyczne NXIS. Specjalna, gumowa podeszwa o wysokiej przyczepnośći zapewnia stabilność na wszystkich rodzajach powierzchni. Sprawdź naszą kolekcję męskich i damskich butów NXIS >>

Wygodne buty trekkingowe od KEEN dla całej rodziny
Autor: KEEN
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2023

Polecane

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP- 38%

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP

Cena regularna: 679,99 zł423,00 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 469,99 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP- 37%

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP

Cena regularna: 699,99 zł440,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 489,99 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO MID WP- 55%

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO MID WP

Cena regularna: 699,99 zł314,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 349,99 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO WP- 44%

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO WP

Cena regularna: 679,99 zł377,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 419,99 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EXPLORER MID WP- 37%

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EXPLORER MID WP

Cena regularna: 799,99 zł503,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 559,99 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP- 44%

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP

Cena regularna: 679,99 zł377,99 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 419,99 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EXPLORER MID WP- 46%

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EXPLORER MID WP

Cena regularna: 749,99 zł405,00 złNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 449,99 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel