0,00 zł

Explore WP

Testy
2020-12-01
Explore WP

Niezależnie od tego czy planujemy spacer, wycieczkę do parku lub lasu, myślimy o aktywnym urlopie, bądź szykujemy się do dalekiej wyprawy, dobre buty to podstawa wyposażenia.

Muszą zapewnić nam odpowiedni stopień ochrony przed wpływem zmiennych warunków atmosferycznych i komfort w czasie użytkowania.
Dobre buty posiadają takie cechy i właściwości, że podczas marszu zapominamy o ich istnieniu. Towarzyszami naszych wędrówek, które realizujemy od lat na różnych kontynentach i w wielu odmiennych warunkach pogodowych, są niezmiennie modele Keen. Tym razem przyjrzałam się bliżej butom trekkingowym Keen Explore WP, które towarzyszą mi w obecnej wyprawie po Ameryce Południowej.
Buty trekkingowe Keen_Explore WP w trakcie wedrowek w ameryce poludniowej
Keen Explore Wp to swietne buty do trekkingu

PIERWSZE WRAŻENIA

Pierwszy raz kontakt z butami trekkingowymi Explore WP miałam w Polsce przy wyborze tego modelu na wyjazd do Peru, Ekwadoru i Kolumbii. Wówczas przy oglądaniu butów kierowałam się nabytym wcześniej doświadczeniem i znajomością terenu, jaki czekał na mnie w nadchodzących miesiącach podczas wyprawy. Zewnętrzne cechy podeszwy i materiał z jakiego zrobiona jest cholewka modelu Explore WP zapowiadały dobrą ochronę w zmiennych warunkach pogodowych i trudnym terenie każdego regionu Polski i świata.
Zywe kolory damskich butow trekkingowych Keen Explore Wp na pewno przypadna do gustu wszystkim aktywnym paniom
Keen explore WP to but trekkingowy ktory sprawdzi sie nawet na najdlaszej wyprawie
Dodatkowym atutem tego modelu jest niewielka waga, która ma duże znaczenie w czasie dłuższych marszy. Kolorystycznie buty Explore WP dostępne są w dwóch wariantach, mają niezależnie od preferencji estetycznych, atrakcyjny i kobiecy wygląd, co dodaje im kolejnych punktów. Buty nawiązują wyglądem do sprawdzonych już wzorniczo sportowych modeli innych marek, jednak wyróżnia je dokładność i solidność wykonania. Przy wszystkich tych powyższych cechach obuwie jest bardzo lekkie i elastycznie poddaje się podczas zginania, co zapewnia większy komfort dla stopy.
Wyjatkowo dobra trakcja w damskich butach trekkingowych keen explore wp gwarantuje bezpieczenstwo w skalnym terenie

KROK ZA KROKIEM PO BEZDROŻACH

Buty wykonane są z lekkiej mikrofibry i siateczki ze wstawkami TPU wraz z efektownymi przetłoczeniami po bokach na zewnętrznej stronie nad podeszwą. Poliuretanowy materiał termoplastyczny odporny jest na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia co zapewnia doskonałą ochronę dla stopy. W czasie marszu nie odczuwałam nadmiernego ucisku ani sztywności cholewki i wygodnie mogłam pokonywać wszelkie nierówności terenu. Zapewniają to wstawki z miękkiej siatki nad noskiem i w rejonie języczka pod sznurówkami. Odpowiednio wyprofilowana wysokość cholewki w okolicach kostki zapewnia jej odpowiednią sztywność i równocześnie nie obciera skóry nawet podczas pokonywania większych trawersów i bocznych nierówności terenu.
Buty trekkingowe Keen Explore Wp swietnie sprawzda sie na rozmaitych wedrowkach
Piekne krajobrazy ameryki poludniowej z wygodnymi butami keen explore wp
Zdarzało mi się wędrować poprzez wilgotne, trawiaste i skaliste tereny, zarówno ciepłych rejonów Kolumbii, jak i wysokich partii ekwadorskich Andów, w okolicach wulkanów. Podłoże tu jest często niestabilne i usiane mnóstwem większych i mniejszych części erodującej lawy. Pomimo luźnych i osuwających się kamieni podeszwa dobrze tłumiła nierówności i wystające ostre krawędzie. Obuwie zapewnia zarówno doskonałą ochronę przed dostawaniem się wilgoci i wody, a także gwarantuje odpowiedni komfort termiczny. Na wysokości około 4.300 m n.p.m. w okolicy wulkanu Chimborazo, stopa zachowała swoją ciepłotę, pomimo nieprzyjemnego wiatru i padającego śniegu.
W damskich butach trekkingowych keen explore wp wedrowki sa przyjemniejsze

SOLIDNE TRZYMANIE TRAKCJI

Konstrukcja zasadniczej części, czyli podeszwy odpowiadającej za komfort stopy i trzymanie się podłoża, opiera się na dwóch elementach. Wewnętrzna, środkowa część posiada miękki element zapewniający amortyzację i tłumienie wszelkich uderzeń i niwelowanie nierówności terenu. Faktycznie każdy krok niezależnie od tego czy był zrobiony na skalistych nierównościach wulkanicznych czy miejskich nawierzchniach brukowanych ulic, zapewniał miękkie lądowanie stopy na podłożu. Zewnętrzna warstwa okalająca całą dolną powierzchnię buta wykonana jest z gumy. Posiada grube kilkumilimetrowe wypustki zapewniające bezpieczne poruszanie się i doskonale trzymające buty podczas marszu.
Ladne i wygodne buty keen explore wp pomoga ci w eksplorowaniu nieznanego

KEEN EXPLORE WP - TOWARZYSZ NA KOLEJNE WYPRAWY

W końcowej ocenie buta brałam pod uwagę uniwersalność zastosowań i komfort użytkowania. Model Explore WP wykazał się w obu przypadkach właściwymi cechami zapewniającymi zadowolenie użytkownika. Po wielu wspólnie spędzonych dniach i tygodniach w trasie, zakładałam go bez zastanowienia, niezależnie od kolejnego celu i miejsca w jakim byliśmy. Solidność wykonanych łączeń i szwów pozostawiała je nienaruszone pomimo upływu czasu i zmiennych warunków środowiskowych. Miejsce na palce wewnątrz obuwia pozwala w razie konieczności na używanie grubszych skarpet co podnosi komfort użytkowania w przypadku temperatur poniżej zera. Zastosowane membrany oddychającej, odprowadza wilgoć, bez ryzyka spocenia się stopy w cieplejszych momentach wędrówek.
Wedrowki w butach keen explore wp gwarantuja piekne widoki
Na szlaku w ameryce poludniowej buty trekkingowe keen explore wp radza sobie swietnie
Wyjmowana wkładka ułatwia czyszczenie obuwia w razie konieczności, a specjalna podwyższająca wstawka w okolicach śródstopia zapewnia więcej komfortu, dla palców i pięty. Delikatnie wystająca tylna część podeszwy zwiększa powierzchnię podparcia i podnosi pewność stąpania na różnych powierzchniach. Z perspektywy bardzo wielu kilometrów i miesięcy spędzonych w drodze, buty Explore WP spełniły moje początkowe oczekiwania. Ich wygląd i walory użytkowe idą w parze z solidnością wykonania. Rokuje to dobrze na kolejne ciekawe chwile, które będzie można spędzić na wędrowaniu w różnych warunkach klimatycznych i różnorodnym terenie.
Autor: Izabela Rudź (Ludzie Podróżują)
Pokaż więcej wpisów z Grudzień  2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel