Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Dlaczego sneakersy KEEN KNX to dobry wybór na wiosnę?

TestyDlaczego sneakersy KEEN KNX to dobry wybór na wiosnę?

W naturalnym otoczeniu, najzdrowsze i najlepsze dla nas jest chodzenie boso. Stopy są wręcz stworzone do kontaktu z ziemią. Nie ma to, jak przejść się boso po mokrej trawie, miękkim piasku, leśnych lub polnych ścieżkach, a nawet po śniegu.

W mieście jest inaczej. Chodzenie bez butów traci urok, nie jest już tak zdrowe, a może być wręcz szkodliwe. I tu z pomocą przychodzą nam buty barefoot, które dają odczucia i korzyści najbardziej zbliżone do chodzenia boso.

KNX - buty typu barefoot od KEEN

STOPY BLIŻEJ ZIEMI

Stopy to nasza podpora i oparcie. Im mniejsza część stopy styka się płasko z podłożem, tym mniej stabilna jest nasza postawa, a kręgosłup bardziej obciążony.

W obuwiu barefoot, podeszwa pozwala stopom przylegać do podłoża całą powierzchnią, tak jakbyśmy byli boso. Postawa ciała jest naturalna, a obciążenia są równo rozłożone, co redukuje bóle pleców.

Odporna na przebicia podeszwa jest cienka i miękka, co pozwala stopom wyginać się i mieć dobry kontakt z podłożem. Stopy, podobnie jak dłonie są bardzo wrażliwe na dotyk i potrzebują wrażeń z podłoża. Dobry kontakt stóp z ziemią stymuluje także nasz zmysł priopriocepcji. Dzięki temu lepiej czujemy własne ciało i jesteśmy go bardziej świadomi.

Chodzenie w butach barefoot pozwala stopom na ruch w pełnych zakresie, co wzmacnia mięśnie i ścięgna. Bez silnych stóp nogi będą słabe i bardziej podatne na kontuzje.

KNX - buty typu barefoot od KEEN

SNEAKERSY KEEN KNX TO DOBRY WYBÓR - WŁÓŻ I ZAPOMNIJ, ŻE MASZ BUTY NA NOGACH

Ważą zaledwie 303 g i mają wszystkie najlepsze cechy butów barefood. Pomimo, że minimalistyczne, są wygodne, stylowe, świetnie wyglądają i pasują do wielu okazji i stylizacji.

Szerokie noski pozostawiają dużo miejsca na palce. Stopy mają luźno, co przypomina uczucie chodzenia boso. Cholewka jest niska przy piętach i wystarczająco wysoka w palcach – nigdzie nie czujemy żadnego ucisku. Mimo to, buty bardzo dobrze trzymają się stóp nawet podczas szybkiego chodzenia. Pięty nie wysuwają się z butów, stopy nie „pływają” na boki, a chód jest pewny i stabilny.

Buty dobrze trzymają się na stopach także dzięki mocnym, elastycznym sznurowadłom i dobremu systemowi sznurowania. Jeśli jednak wolimy wiązane sznurowadła, firma KEEN, dodaje je do butów.

KNX - buty typu barefoot od KEEN

W KNX-ACH CHODZI SIĘ ZDROWO, KOMFORTOWO, PEWNIE I BEZPIECZNIE

Pod stopami mamy płaskie podeszwy – drop, czyli pochylenie stopy od pięty do palców wynosi zaledwie 4 mm. Stopy utrzymują niemal naturalną, komfortową pozycję, a my mamy dodatkową amortyzację. Co ważne, podeszwa nie jest całkiem gładka. Na całej długości ma zygzakowate rowki, które zwiększają przyczepność i zapobiegają poślizgnięciu.

Piankowa podeszwa jest miękka i niezwykle elastyczna. W KNX-ach świetnie czujemy podłoże i każdą nierówność. Stopy pracują lekko, naturalnie i w pełnym zakresie ruchu.

Co nietypowe dla butów barefood, sneakersy KEEN KNX mają wsparcie łuku stopy. Jest ono jednak wykonane z tak miękkiej gąbki, że stopy swobodnie uginają się podczas chodzenia.

Miękka, elastyczna podeszwa w KNX od Keen

EFEKTEM POŁĄCZENIA TRADYCJI I NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII SĄ BUTY STYLOWE I ZDROWE

Cholewki są wykonane z naturalnej, miękkiej skóry Better Leather z zrzeszonych w Leather Working Group garbarni produkujących skóry w sposób przyjazny dla środowiska.

Podeszwy z cholewkami zespolono z pomocą ciepła i ciśnienia, bez toksycznych klejów. Technologia KEEN.FUSION pozwala tworzyć połączenia niezwykle wytrzymałe i elastyczne.

ECO ODOR CONTROL to oparta na naturalnych probiotykach powłoka blokująca rozwój mikrobów tworzących nieprzyjemne zapachy.

Technologia CONTOURED FIT dopasowuje się do kształtu stopy.

PODSUMOWANIE

Sneakersy KEEN KNX to dobry wybór dla Ciebie, jeśli potrzebujesz lekkich, uniwersalnych butów miejskich na różne okazje, podoba Ci się minimalistyczny styl, a przy tym dbasz o zdrowie, komfort stóp i lubisz chodzić.

wpis: Paweł Ziółkowski (Chodzi o Ciebie), autor książki ("Fenomen chodzenia")
2024-05-13
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2024
pixel