Nowa kolekcja Wiosna/Lato 2024 już dostępna. Sprawdź =>>>
Szukaj
Ulubione 0

Czy mogę chodzić po górach w butach biegowych?

PoradyCzy mogę chodzić po górach w butach biegowych?

Czy można chodzić po górach w butach do biegania? Krótka odpowiedź: Oczywiście. Długa odpowiedź: Tak, ale jest też kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Mocno wierzymy w filozofię „Rób co chcesz”. Buty, które sprawiają, że twoje stopy są szczęśliwe i pozwalają ci wyruszyć na szlak, będą odpowiednie dla ciebie! Ale aby dobrze się bawić, być bezpiecznym i czuć się komfortowo, ważne jest, aby zastanowić się, w jakim terenie będziesz się poruszać i jakich funkcji może wymagać.

BUTY DO BIEGANIA A OBUWIE TREKKINGOWE

Buty turystyczne i buty sportowe do biegania mogą wyglądać podobnie, ale zrozumienie kluczowych różnic między nimi może pomóc w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej stóp i wędrówki. W KEEN, jako załoga z lekką obsesją na punkcie obuwia, uwielbiamy dobre wykresy. Zobacz:

Cecha buta Buty turystyczne Buty biegowe
Podeszwa zewnętrzna Zwykle są bardziej wytrzymałe i mają lepszą przyczepność Zwykle są gładsze, stworzone do chodnika
Cholewka Zbudowane tak, aby były trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i chroniły przed zagrożeniami na szklaku Zaprojektowane, aby były lekkie i oddychające
Ochrona palców Wykonane w celu ochrony palców przed kamieniami, pniakami itp. Zazwyczaj mają niewielką lub żadną ochronę palców
Wsparcie kostek Buty o średnim i wysokim kroju zapewniają dodatkowe wsparcie kostki Zwykle zapewniają mniejsze wsparcie kostki niż buty trekkingowe
Waga Raczej cięższe Często są ogólnie lżejsze

ZALETY OBUWIA PRZEZNACZONEGO DO WĘDRÓWEK

Wybierając obuwie, należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki: wodoodporność, poziom przyczepności i poziom wsparcia.

Większość butów do biegania nie jest wyposażona w wodoodporną ochronę, więc jeśli wiesz, że będzie padać deszcz, błoto lub kałuże, możesz poszukać wodoodpornego obuwia.

Potem jest przyczepność (nie chcesz przecież zjeżdżać ze wzniesienia). Jeśli wybierasz się na stromy lub śliski szlak, zdecyduj się na większą przyczepność niż mniejszą i zaopatrz się w parę butów trekkingowych zaprojektowanych specjalnie do tego zadania.

Wsparcie jest najbardziej subiektywną z tych trzech cech. Każdy potrzebuje innego poziomu wsparcia, aby czuć się komfortowo i tylko Ty wiesz, co jest dla Ciebie odpowiednie. Ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że buty turystyczne zapewniają lepsze wsparcie. Buty do biegania są zwykle stworzone z myślą o elastyczności, a nie wsparciu, ale z kolei obuwie do biegania o wyższym poziomie ochrony mogą być znane jako „stabilne buty do biegania”.

A kiedy nosisz w pełni załadowany plecak, może się okazać, że wskaźnik wagi oznacza, że potrzebujesz wyższego poziomu i dodanej pary butów niż zwykle. Właśnie dlatego „buty do wspinaczki z plecakiem” są kategorią samą w sobie.

Jakie buty KEEN do wędrówek wybrać?

NAJLEPSZE Z DWÓCH KATEGORII - SNEAKERSY TURYSTYCZNE

Nie każda wędrówka to siedmiodniowa wyprawa przez trudne tereny. Czasami potrzebujesz tylko pary butów zapewniających wsparcie, zaprojektowanych z myślą o szlaku. Częściowo jako buty turystyczne, a częściowo buty do biegania po szlakach (idealne do szybszej wędrówki), nasze buty sportowe do wędrówek KEEN są najlepsze z tych dwóch kategorii. Lżejsze niż nasze wytrzymałe buty turystyczne, ale trwalsze i bardziej przyczepne niż wiele butów do biegania, te buty turystyczne są wszechstronną opcją na każdy rodzaj terenu.

Oto niektóre z naszych ulubionych:

NXIS SPEED: Nasze najlżejsze jak dotąd buty turystyczne. A kiedy poruszasz się szybciej z całą tą lekkością, gumowy ochraniacz na palce pomoże chronić palce u stóp przed kamieniami i korzeniami na szlaku. Tymczasem nasz zastrzeżony bieżnik w kształcie podkowy ma głębokie wypustki skierowane w obu kierunkach, dzięki czemu zapewnia przyczepność zarówno na wzniesieniu, jak iw dół. Dostępna jest rozmiarówka męska i damska oraz dodatkowo jeszcze w wersji wodoodpornej (NXIS EVO).

Wasatch Crest: W tym wodoodpornym, przypominającym tenisówkę bucie do wędrówek zapakowaliśmy wiele technologii przeznaczonych do szlaków — na przykład wkładkę chroniącą stopy na kamienistych szlakach, zapewniając jednocześnie dodatkową stabilność, oraz technologię pięty S3, która pomaga rozproszyć wstrząsy. Dostępne w rozmiarach dla mężczyzn i kobiet oraz w wersji wentylowanej na ciepłe klimaty.

Terradora: nasze oryginalne buty trekkingowe dla kobiet, charakteryzujące się wyprofilowanym, kobiecym krojem i amortyzacją, która wspiera stopy i biomechanikę. Dostępne w wersjach wentylowanych, wodoodpornych i elastycznych.

WYGODNE STOPY = SZCZĘŚLIWE STOPY

Nasze stopy to złożone maszyny, utrzymujące równowagę i stabilność dzięki trzem punktom mocowania (nazywa się to „statywem na stopy”). Jeśli wszystkie trzy punkty są obsługiwane, stopy w pełni dotykają podłoża przy każdym kroku, zapewniając komfort na szlaku. Jakiekolwiek buty nosisz, powinny wspierać piętę, podstawę dużego palca i podstawę małego palca.

A jeśli mimo wszystko uważasz, że przydałaby Ci się para butów trekkingowych, ale nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak znaleźć idealnie dopasowaną parę butów trekkingowych - Które wielozadaniowe buty trekkingowe są dla mnie najlepsze?

Udanych wędrówek!

Buty Keen Terradora sprawdzą się na szaku
Autor: KEEN
2023-05-22
Pokaż więcej wpisów z Maj  #160;2023
Polecane
Oszczędzasz250,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA II MID WP

Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA II MID WP

349,99 zł599,99 zł
Oszczędzasz170,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS SPEED

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS SPEED

379,99 zł549,99 zł
Oszczędzasz230,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO MID WP

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO MID WP

499,99 zł729,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA FLEX MID WP

Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA FLEX MID WP

489,99 zł699,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA FLEX WP

Buty trekkingowe damskie KEEN TERRADORA FLEX WP

469,99 zł679,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO WP

469,99 zł679,99 zł
Oszczędzasz230,00 zł
Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO MID WP

Buty trekkingowe męskie KEEN NXIS EVO MID WP

499,99 zł729,99 zł
Oszczędzasz210,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO WP

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS EVO WP

489,99 zł699,99 zł
Oszczędzasz170,00 zł
Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS SPEED

Buty trekkingowe damskie KEEN NXIS SPEED

379,99 zł549,99 zł
pixel