Kolekcja dziecięca -15% z kodem: BACK. Sprawdź >>>>
Szukaj
Ulubione 0

Rodzinne zabawy w śniegu

PoradyRodzinne zabawy w śniegu

Odszukaj zimowe spodnie, ciepłe rękawiczki i upewnij się, że dziecięce buty zimowe nadal pasują - pora na zabawy w śniegu.

Wraz z pierwszymi dużymi opadami śniegu w sezonie pojawiają się emocje, oczekiwanie i oczywiście planowanie zabawy. Od rodzinnych wypraw w ośnieżone góry po zwykły dzień na sankach, przygotowaliśmy dla Was poradnik jak przygotować się do spędzania czasu na zewnątrz w zimowych warunkach.

PRZYGOTOWANIA

Zrób listę wszystkiego czego potrzebujesz. Ubieranie się na zimną, mokrą pogodę może wydawać się łatwe, jeśli robiłeś to już wcześniej. Ale zdziwiłbyś się, ile historii słyszeliśmy o ludziach zapominających o rękawiczkach, butach czy o kremie przeciwsłonecznym. Stwórz własną listę w oparciu o rodzaj zaplanowanej aktywności, aby mieć pewność, że nie zapomnisz niczego, czego potrzebujesz, aby śnieżny dzień zakończył się sukcesem.

Trzymaj wszystko w plastikowych pojemnikach lub torbach. To jeden z naszych ulubionych protipów. Wtedy rzeczy są nie tylko łatwe do załadowania do samochodu, ale także ułatwia to sprzątanie. Po prostu gdy wrzucisz cały te oblepione śniegiem ubrania jednego z pojemników stanie się magia - wnętrze samochodu jest suche i ładniej pachnie.

WSKAZÓWKA KEEN: Nic tak nie zabije ducha śnieżycy tak jak zmarznięte stopy. Przed pierwszą przygodą w tym sezonie upewnij się, że wszyscy członkowie Twojej załogi mają izolowane, wodoodporne buty, które wytrzymają wiele godzin w niskich temperaturach i błocie. Myślisz, że Twoje dziecko mogło wyrosnąć z butów? Za każdym razem na początku sezonu warto sprawdzić czy buty nie są już za małe. Jeśli potrzebujesz dla dziecka nowych, przytulnych butów, ale nie wiesz, jakiego rodzaju? Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi wyboru najlepszych butów zimowych na każde warunki.

ZOBACZ: Odpowiednie obuwie na mróz i śnieg

Niezbedny zimowy ekwipunek na wycieczke z dzieckiem

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Pakuj żywność, która jest łatwa do spożycia. Wszystkie przygody na świeżym powietrzu wymagają odpowiedniego paliwa. Zalecamy zabranie ze sobą smacznych rzeczy, które można jeść w rękawiczkach (aby palce pozostały ciepłe podczas jedzenia). Pakowane batoniki muesli, kanapki lub potrawy, które można zjeść widelcem lub łyżką, to świetne opcje. WSKAZÓWKA KEEN: Ciepła miska zupy lub parujący kubek kakao na śniegu to jeden z naszych ulubionych sposobów na uzupełnienie energii. Możesz też po prostu zabrać ze sobą termos z gorącą wodą i zupę instant, kakao lub kawę rozpuszczalną, aby każdy mógł wybrać własny smakołyk.
Pamiętaj o piciu wody. Okazuje się, że nawet w mroźne zimowe miesiące odwodnienie jest nadal możliwe. W rzeczywistości, według WHO, utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu może być nawet ważniejsze w chłodniejszych miesiącach niż w cieplejszych. (Chłodne powietrze w rzeczywistości pobiera wodę z naszych ciał szybciej niż ciepłe!) Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dużo wody i przypomnieć załodze, aby piła, nawet jeśli nie czuje takiego pragnienia. WSKAZÓWKA KEEN: Wsuń butelki z wodą do wełnianej skarpety lub izolowanego rękawa na butelki, aby nie zamarzły w plecaku w szczególnie zimne dni.
Zaplanuj dużo przerw. Niezależnie od tego, czy jesteś z dziećmi, czy nie, czas na odpoczynek jest ważny zarówno dla ciała, jak i umysłu. Rób krótkie przerwy co kilka godzin (lub mniej więcej co godzinę, jeśli masz dzieci w grupie). Przerwy to świetny czas na przekąskę, podziwianie scenerii lub zrobienie zdjęcia grupowego. Tylko upewnij się, że przerwa nie jest zbyt długa. Nie chcesz stracić ciężko wypracowanej ciepłoty ciała, stojąc w bezruchu dłużej w niskich temperaturach. Przerwy to także świetny czas na odprawę i sprawdzenie, jak wszyscy się czują. Zawsze lepiej jest skrócić przygodę, niż zmienić ją w długą, męczącą (rodzice, wiecie, o czym mówimy).
Nie zapomnij o tym, co najważniejsze. Jeśli Twoja przygoda zabiera Cię na odludzia (będziesz z dala od samochodu przez długi czas), zaplanuj spakowanie niezbędnych rzeczy. Ponieważ zimowa pogoda może być raczej nieprzewidywalna (podobnie jak dzieci i psy), ważne jest, aby być zaopatrzonym w odpowiedni sprzęt, w tym nawigację i apteczkę pierwszej pomocy. Do tego warto mieć przy sobie ochronny krem, dodatkową ciepłą odzież, latarkę, coś aby rozpalić ogień.
Zimowe szzalenstwo to cos na co kazde dziecko czeka

CIEPŁO PRZEZ CAŁY DZIEŃ.

Ciepło z ogrzewaczy do rąk. Nawet najlepiej ubrany poszukiwacz przygód narażony na chłodny wiatr lub zimną pogodę może w końcu dać za wygraną. Odpędź dyskomfort (i dolegliwości) związane z zimną pogodą za pomocą kilku żelowych ogrzewaczy do rąk. Dzieci i dorośli uwielbiają je otwierać i czuć rozchodzące się po dłoniach ciepło.
Zdobądź przewagę. Czasami najlepszym sposobem na zmarznięcie jest przyjacielska rywalizacja. Dzieciom trudno jest odmówić grze w berka lub wyścigu do najdalszego drzewa i z powrotem. Nie tylko szybki ruch sprawia, że ich krew płynie, ale zabawa z elementami rywalizacji wydaje się sprawiać, że zapominają, że w ogóle było im zimno. Porada dla rodziców: jeśli dolegliwości twoich maluchów zaczynają zmieniać się z dyskomfortu na rzecz totalnej rozpaczy, podaruj im najważniejsze co możesz im dać w podczas zimowej wyprawy: cenne ciepło własnego ciała. Dzielenie się przytulną, ciepłą kurtką lub pozwalanie lodowatym palcom dzieci na rozgrzanie się na rozgrzanym brzuchu (lub pod pachami!) to najlepsza nagroda za przetrwanie zimna. (Nie wspominając już o tym, że zazwyczaj wywołuje radosny chichot, który z pewnością odwróci każdy zły nastrój.)
Trzymaj ciepłe nagrody w samochodzie. Kiedy zabawa na śniegu dobiegnie końca, upewnij się, że samochód jest dobrze przygotowany do rozgrzania. Zapakuj ciepłe napoje, dodatkowe ubrania i przytulne koce, aby dostać się do domu w ciepły i przytulny sposób.
Przyjemne zabawy na sniegu z mama

ZADBAJ ABY BYŁO WESOŁO I ZABAWNIE.

Dawaj dzieciom zadania. Kiedy początkowe podekscytowanie minie, a Twoje dziecko zda sobie sprawę, że została mu jeszcze godzina wyprawy przed powrotem do samochodu, sytuacja może zacząć się komplikować. Daj dzieciakom, zadania, gdy zauważysz, że ich uwaga i komfort zaczyna słabnąć.
  • Odzyskiwanie energii: Zapewnij załodze smaczne kąski podtrzymujące energię. Naszą najbardziej cenioną odmianą są M&Ms (każdy kolor ma inną moc wzmacniającą!).
  • Zwiadowca dzikich zwierząt: Niech dzieci mają uszy i oczy otwarte w poszukiwaniu śladów zwierząt, ptaków lub innych ludzi! Jeśli są wystarczająco duże, pozwól im użyć telefonu do udokumentowania wszelkich znalezisk, takich jak np. ślady na śniegu.
  • Lider wycieczki: Dzieci uwielbiają przewodzić. Pozwolenie maluchowi na przejęcie przez chwilę przewodnictwa i nauczenie Cię, jak się to robi, może być bardzo satysfakcjonujące. (Pamiętaj tylko, aby wcześniej ustalić kilka podstawowych zasad).
Stwórz tradycje związane ze śniegiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o wypisywanie swoich imion na śniegu, czy też przyjacielski wyścig na sankach, rytuały mogą pomóc utrzymać ducha przygody. A zabawa nie musi się kończyć po zakończeniu zajęć! Tradycje po śniegowych zabawach możemy dać sobie nagrodę. Na przykład w drodze do domu zatrzymujemy się przy naszym ulubionym sprzedawcy grillowanych oscypków. Mniam!
Snieg i niekonczaca sie zabawa Twoich dzieci zimowa pora
Autor: KEEN
2020-12-15
Pokaż więcej wpisów z Grudzień  #160;2020
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel